Hat-trick Santinija u visokoj pobjedi Jiangsua protiv Henana

Branimir Korać • nedjelja, 30.08.2020.

U osmom kolu kineskog prvenstva Jiansu Suning igrao je protiv Henana i upisao visoku pobjedu 5:2. Junak domaćina bio je Ivan Santini s tri pogotka...

Apsolutna dominacija Jiangsua protiv posljednjeplasiranog Henana i visoka pobjeda 5:2. Henan je bio u potpuno podređenoj poziciji i nije imao šanse.

U devetoj minuti Ivan Santini stigao je do prvog pogotka, odlično je glavom poslao loptu u mrežu nakon ubačaja na desetak metara.

Nije se dugo čekalo na drugi pogodak. Već u 16. minuti Eder se krasno riješio čuvara, dodao na prvu vratnice do Santinija koji petom gura braniču loptu kroz noge i podiže na 2:0.

Uspjeli su gosti u završnici prvog dijela preko Henriquea i Yusonga poravnati, ali u sudačkoj nadoknadi Eder vraža prednost na stranu Jiangsua.

U drugom dijelu nastavljen je show Santinija i Edera, prvo je Santini u 66. minuti uzeo loptu vrataru i poslao je u mrežu da bi nakon toga Eder povisio na 5:2.