Suci: Mario Zebec (Varaždin), Goran Perica (Šibenik), Hrvoje Radić (Split)
Eros Grezda 48'
Osijek

Osijek promašivao, Dinamo iz autogolova i penala do pobjede

Matej Kačan • nedjelja, 30.08.2020.

Teže no što 4:1 pokazuje su nogometaši Dinama stigli do pobjede nad Osijekom koja ih smješta na diobu vrha tablice s Goricom uz maksimalnih devet bodova...

Možda se 4:1 čini kao uvjerljiva pobjeda Dinama u utakmici kola nad Osijekom, ali nije bilo ni izbliza tako lako kroz susret. Osječani su imali nekoliko sjajnih prilika pri 1:0 i 1:1 za pobjedu, ali su promašivali, a Dinamo je pregazio protivnika tek u završnici iz penala.

Gotovo na početku je Osijek sam sebi pomrsio planove. Već u petoj minuti je Igor Silva išao ispucavati loptu s gol crte nakon šuta Gavranovića, ali je pogodio svog vratara kojem se piše autogol i Dinamo vodi.

No nakon toga nije Dinamo pokazao mnogo toga i Osijek preuzima inicijativu, a greškama protivnika časti i domaći vratar Dominik Livaković je u 12. i 23. pripremio šanse gostima svojim lošim ispucavanjima, ali Osijek ne koristi.

Pokušavao je Osijek, ali bez konkretnije šanse sve do 40. minute kad je Arijan Ademi za dres povukao Žapera, a sudac nakon VAR intervencije pokazuje na 11 metara. No Livaković se iskupio za greške i kompliciranje te brani udarac Majstoroviću i spašava Dinamo.

A do poluvremena Dinamo spašava i greda kad je Laszlo Kleinheisler zapucao iz slobodnog udarca, ali trese okvir gola i Dinamo vodi na odmoru. No do izjednačenja dolazi odmah po početku drugog poluvremena.

Talys je dugom loptom našao Žapera koji je spustio do Erosa Grezde, a ovaj silovito s desetak metara zakucava pod rašlje. Okuražili su se gosti i krenuli po preokret, a Dinamo nije pokazivao ništa.

Redali su se pred Livakovićem Ndockyt, Kleinheisler, Ante Erceg i Silva, ali bez uspjeha, a onda je goste stigla kazna. U 70. minuti je Ademi pucao, a lopta pogađa Majstorovića i ulazi u mrežu pa igrač Osijeka uz promašeni penal ima i autogol na duši.

Svaku dvojbu je Dinamo riješio u 81. minuti kad je Komnena Andrića u 16 metara srušio Talys kojem je odmah bilo jasno da je zakasnio, a sam Andrić realizira penal za 3:1. Tek četiri minute kasnije opet penal, ovaj put je pao Ademi, sve je jasno, a u debiju do gola dolazi Marko Tolić.

Na kraju ipak sigurno, ali uz veliku dozu sreće Dinamo slavi i pridružuje se Gorici na maksimalnih devet bodova, dok je iza njih Hajduk sa sedam. Osijek je loše krenuo u sezonu te je osmi s bodom, dok su na dnu Šibenik i Istra bez bodova.