Zagora odnijela sva tri boda iz Parka mladeži uz dva gola Drage Gabrića

Mihaela Bradovski • utorak, 01.09.2020.

Za vikend su na rasporedu bili susreti prvog kola Treće HNL Jug. U zvučnom dvoboju Splita i Zagore uspješniji su bili gosti, a dva dvoboja nisu odigrana zbog pandemije koronavirusa i pozitivnih testova kod igrača Vodica i Neretve...

Zagora je uzela tri velika boda u Parku mladeži kod Splita slaveći 3:1. Gosti su rano poveli, ali Split se borio i pokušavao se vratiti no nije uspio. U trećoj minuti Krešimir Slugan pogodio je za vodstvo gostiju koje je povećano golom Drage Gabrića u 77. minuti. Split se nakratko vratio smanjivši u 87. minuti preko Luke Kapetanovića, a Gabrić svojim drugim golom u 94. minuti završava priču. Inače Split je od 56. minute igrao bez isključenog Ivana Primorca.

Pogodaka nije bilo u Dubrovniku gdje je GOŠK ugostio momčad Zmaja. Gosti iz Blata su izdržali, a nakon susreta došlo je do vrijeđanja sudaca od strane domaćina.

Jadran iz Ploča slavio je na svom travnjaku 3:1 protiv Zmaja iz Makarske. Pločani su očekivano slavili golovima Marina Romića iz 11. minute, Marka Musulina iz 46. te Ivana Raiča iz 74. Jedini pogodak za goste postigao je Ivan Bubalo u 69. minuti iz kaznenog udarca.

Primorac iz Biograda odigrao je 1:1 na gostovanju kod novog trećeligaša OSK-a u Otoku. Dugo su gosti vodili golom Roka Nakića, ali Duje Tadić u 73. minuti osigurao je bod domaćinu.

Iznenađenja nije bilo u Hrvacama gdje su istoimeni domaćini s 2:0 bili bolji od Hrvatskog viteza, novog trećeligaša iz Posedarja. Susret je prelomljen u 68. minuti kada Luka Klanac skrivljuje kazneni udarac i zarađuje drugi žuti karton, a Antonio Štimac s 11 metara zabija za vodstvo. Brojčano nadmoćni domaćin povisio je na 2:0 u završnici susreta preko Luke Stefanovića.

Samo jedan pogodak viđen je u Opuzenu gdje je Neretvanac slavio protiv Sloge. Pobjedu domaćinu donio je u 49. minuti s 11 metara Domagoj Marušić.

Dva susreta u ovom kolu nisu odigrana zbog pozitivnih testova na koronavirus kod igrača Vodica i Neretve. Vodičani su trebali gostovati kod Uranije, a Neretva kod Kamena.