Liga nacija 2020., Liga A, skupina 3, 1. kolo, 05.09.2020, 20:45 h, Porto, Dragao
Suci: Davide Massa (Italija), Filippo Melli (Italija), Stefano Alassio (Italija)

Branimir Korać • subota, 05.09.2020.

Vrlo loše izdanje Hrvatske u Portu. Portugal je glatko i uvjerljivo slavio s 4:1, a mogao je i puno uvjerljivije da Hrvatsku nisu spašavali sreća i Dominik Livaković u nekoliko navrata. U sudačkoj nadoknadi Bruno Petković samo je malo uljepšao rezultat.

Francisco Trincao
78'
7
Sergio Oliveira
82'
9
Andre Silva
88'
Fernando Santos
15
(do 61')
7
(do 61')
Zlatko Dalić

Hrvatska nogometna reprezentacija odigrala je svoju prvu utakmicu nakon deset mjeseci, na gostovanju u Portu upisala je poraz 4:1. Takav poraz sam po sebi zvuči loše, no ono što je bilo lošije od ovog rezultata je igra koje nije bilo.

Portugalci su lakoćom stvarali šanse, tresli su okvir gola, Livaković je skidao zicere i Portugal je već na poluvremenu morao voditi s tri-četiri gola razlike, a na sreću po Hrvatsku na semaforu je stajalo samo 1:0.

Previše igrača bilo je potpuno izvan utakmice, za neke se nije niti znalo da su na travnjaku, a neki su griješili u serijama.

Samo u prvih desetak minuta Hrvatska je bila tu negdje uz bok Portugalcima, imao je i Vlašić jedan dobar pokušaj s ruba kaznenog prostora, a tamo negdje od 20. minute krenula je noćna mora za Hrvatsku.

Portugal je počeo mljeti, sa svakom prilikom sve je više padalo hrvatsko samopouzdanje i krenule su velike opasnosti pred golom.

U 20. minuti Livaković je odlično obranio pokušaj Joaa Cancela, zatim je Joao Felix zatresao vratnicu, pa je Livaković skinuo dva čista zicera Pepeu i jedan Diogu Joti koji još jednom trese vratnicu, kao i Guerreiro.

Ovakva količina velikih prilika jednostavno mora dovesti do pogotka. U 41. minuti Joao Cancelo je ušao s desne strane, paralelno s kaznenim prostorom tražio je poziciju za šut i onda opalio s 18-19 metara za vodstvo.

Ništa se nije promijenilo u drugom dijelu.

Drugi pogodak stigao je u 58. minuti kada Guerreiro krasno ubacuje iza leđa Jedvaja za Jotu koji mu bježi i dolazi do zicera za 2:0.

12 minuta kasnije Portugal bježi na 3:0, krasno je izvana opalio Joao Felix, Livaković je bio na lopti, ali nije je uspio zadržati i ona bježi u mrežu.

Ulaskom Petkovića Hrvatska je izgledala bolje i opasnije, a upravo on je bio strijelac za 3:1. Rebić ga je odlično proigrao, Petković došao sam pred vratara i rutinski zabio.

U posljednjim sekundama susreta Andre Silva zaključio je priču četvrtim golom kada je iz blizine ugurao loptu u mrežu.

Konačnih 4:1 zvuči loše i ružno, ali, vjerujte, moglo je biti još ružnije. Dovoljno rečeno.

• 280406.09.2020. u 07:07
    Naša reprezentacija s ovim izbornikom ili žari i pali, ili postiže najgore rezultate u povijesti našeg nogometa. Nešto tu ne štima. Svi ovi igrači igraju vrhunski nogomet u svojim klubovima, svi ovi igrači igraju protiv ovih Portugalaca diljem Europe u svojim klubovima i dobro se nose s njima. A... [više na forumu]