Viktor Galović zaustavljen već na startu kvalifikacija u Kitzbühelu

Branimir Korać • ponedjeljak, 07.09.2020.

Viktor Galović nije prošao u drugo kolo kvalifikacija u Kitzbühelu. Galović je u prvom kolu za protivnika imao Srbina Lasla Đerea koji ga je svladao u dva seta...

Hrvatski tenisač Viktor Galović u zadnji čas ušao je uopće u kvalifikacije turnira u Kitzbühelu, no tamo nije uspio preskočiti prvu prepreku. 81. igrač svijeta i peti nositelj kvalifikacija, Laslo Đere, svladao ga je u dva seta.

Galović je imao priliku zakomplicirati meč i uzeti drugi set, ali nije zadržao prednost do koje je došao i Đere je napravio preokret i odnio pobjedu.

U cijelom prvom setu viđena je tek jedna break lopta i to ju je imao Đere, odmah ju je iskoristio i uzeo set sa 6:3.

Drugi set već je bio drugačiji. Galović je uspio doći do tie-breaka i povesti s 4:1, Đere je odmah uzvratio i vratio izgubljeni servis da bi još jednom stigao do breaka kod 5:5 i zaključio meč.

Za ulazak u glavni ždrijeb igrat će protiv osmog nositelja Andreasa Seppija koji je u tri seta svladao Maxa Purcella.