Krajicek i Škugor preskočili prvu prepreku na turniru u Kitzbühelu

Branimir Korać • utorak, 08.09.2020.

Krenuo je glavni ždrijeb turnira u Kitzbühelu, a Franko Škugor je u konkurenciji parova s Austinom Krajicekom prošao u četvrtfinale...

Dobar početak turnira za Franka Škugora koji u konkurenciji parova nastupa s Austinom Krajicekom i krenuo je pobjedom.

Škugor i Krajicek postavljeni su za četvrte nositelje, a u prvom kolu za protivnike su imali Nikolu Čačića i Dušana Lajovića te su ih svladali nakon velike borbe.

Prvi set otišao je na stranu srpskog para i to nakon što su Škugor i Krajicek kod 5:4 ispustili set loptu i onda u sljedećem gemu izgubili servis te ubrzo set.

U drugom setu Krajicek i Škugor su uspjeli doći do prednosti, u četvrtom gemu su napravili break i poveli s 3:1 i vodstvo zadržali do kraja seta.

Produženi tie-break bolje su otvorili Čačić i Lajović da bi negdje sredinom seta Škugor i Krajicek uspjeli doći do vodstva i mirno priveli set kraju.

U četvrtfinalu igrat će protiv boljeg iz meča između Purcella i Savillea te Bublika i Hurkacza.

ATP Kitzbühel, prvo kolo parova:
Austin Krajicek/Franko Škugor (SAD/Hrvatska, 4) - Nikola Čačić/Dušan Lajović (Srbija/Srbija) 5:7, 6:3, 10:7