Golijade u Kupu Njemačke, favoriti glatko prošli

Jan Šneler • nedjelja, 13.09.2020.

Susreti prvog kola Kupa Njemačke nisu pružili velike neizvjesnosti, a favoriti su prilično glatko prošli dalje...

Kao što je to redovito slučaj, prva kola kup natjecanja većinom služe za dovođenje velikih momčadi u manje sredine i često nabijanje gol razlike. Isto to dogodilo se u prvom kolu Kupa Njemačke u kojem su favoriti prilično glatko došli do prolaza.

Borussia Mönchengladbach slavila je kod Oberneulanda s velikih 8:0. Već na odmoru bilo je pet razlika za goste, a dva pogotka postigao je Patrick Herrmann. Do kraja susreta još je Borussia zabila tri gola, od čega su dva djelo Floriana Neuhausa.

Jedan gol manje postigao je Augsburg kod Eintracht Cellea. Na odmoru je bilo pristojnih 0:2, ali u nastavku su gosti prezentirali učinkovitiju igru. Istaknuo se Fredrik Jensen s dva gola.

Ako idemo redom po broju postignutih golova, Köln je zabio njih šest na gostovanju kod Atglienickea. Slično kao i s prethodna dva susreta, Elvis Rexhbecaj s dva je pogotka bio najbolji strijelac susreta.

Zanimljivo je bilo u susretu Meinerzhagena i Greuther Fürtha. Poveli su domaći i imali pozitivan rezultat do 71. minute. Otišlo se u produžetke s 1:1, a susret je na kraju završio pobjedom Greuther Fürtha 1:6. Od 98. do 118. minute gosti su zabili čak pet pogodaka od čega po dva Marco Meyerhofer i Dickson Abiama.

Dodajmo za kraj i rutinske pobjede Wolfsburga i RB Leipziga. Wolfsburg je s 4:1 svladao Fürstenwalde, a dva gola je zabio Joao Victor. RB Leipzig je s 3:0 slavio kod Nürnberga.