Bošković i Lukas vrlo uvjerljivo do drugog kola u Zagrebu

Mihaela Bradovski • srijeda, 16.09.2020.

Zagreb je domaćin ITF turnira na kojem su danas nastupile i hrvatske igračice.U drugo kolo prošle su Tena Lukas i Lea Bošković...

Iva Primorac nije uspjela iznenaditi sedmu nositeljicu Amandine Hesse te je upisala poraz u tri seta. Odlično je odradila prvi set koji je i dobila sa 7:5, ali u drugom i trećem ipak je sve bilo u znaku Francuskinje koja je tu izgubila samo tri gema.

Mlada Antonia Ružić dobro se borila protiv druge nositeljice i 187. igračice svijeta Kamille Rahimove, dobila je i ona prvi set, ali naredna dva ipak su otišla na stranu favoritkinje. Bez obzira na poraz, opravdala je pozivnicu.

Još jedna mlada hrvatska igračica zaustavljena je u prvom kolu. Noa Krznarić odradila je odličan posao u kvalifikacijama, ali Šveđanka Mirjam Bjorklund bila je prejaka i odnijela je pobjedu u dva seta.

Zato je uspješnija bila Tena Lukas koja je dominirala mečom protiv Amande Carreras i svladala ju je u dva seta. To joj je donijelo dvoboj protiv Bjorklund koja je pobjedom protiv Krznarić spriječila hrvatski dvoboj.

Njenim stopama potišla je i Lea Bošković koja je pregazila četvrtu nositeljicu Andrianjafitrimo sa 6:2, 6:1.

ITF Zagreb, prvo kolo:
Amandine Hesse (Francuska, 7) - Iva Primorac (Hrvatska, Q) 5:7, 6:1, 6:2
Kamilla Rahimova (Rusija, 2) - Antonia Ružić (Hrvatska, WC) 5:7, 6:2, 6:4
Alexandra Vecic (Njemačka, Q) - Andrea Lazaro Garcia (Španjolska) 7:6(4), 5:7, 6:3
Mirjam Bjorklund (Švedska) - Noa Krznarić (Hrvatska, Q) 6:2, 6:3
Tena Lukas (Hrvatska, 6) - Amanda Carreras (Velika Britanija) 6:3, 6:3
Irene Burillo Escorihuela (Španjolska) - Vanda Lukacs (Mađarska, Q) 6:4, 6:2
Ana Sofia Sanchez (Meksiko) - Mihaela Đaković (Srbija, WC) 6:3, 6:3
Lea Bošković (Hrvatska) - Tessah Andrianjafitrimo (Francuska, 4) 6:2, 6:1