Vori: 'Bilo je i pozitivnih stvari, ne želim glave dolje'

Mihaela Bradovski • petak, 18.09.2020.

PPD Zagreb nije uspio iznenaditi Kiel, njemački prvak i jedan od četiri sudionika Final Foura Lige prvaka lako je slavio s 31:21...

Prvo kolo Lige prvaka rukometaša PPD Zagrebu je donijelo domaći dvoboj protiv Kiela. Jako težak protivnik i u konačnici visok poraz, a Igor Vori ipak je uspio pronaći poneke pozitivne stvari.

"Čestitam Kielu na ovoj igri. Već smo u uvodu u utakmicu imali puno problema i bilo je teško uopće razmišljati o tome tko će igrati s obzirom da imamo jako puno ozlijeđenih igrača. Nakon poraza od deset razlike govoriti da je bilo dobro, bilo bi malo čudno s moje strane, ali opet bilo je dosta toga pozitivnog. U prvo poluvrijeme ušli smo u nekakvom grču i sami smo sebi radili probleme, bilo je dosta tehničkih grešaka i Kiel se tu uspio malo odvojiti. S druge strane neki su prvi put igrali Ligu prvaka, poput Klarice, tu je i Grahovac pa i Vistorop koji prošle sezone nije imao zapaženu minutažu. To su neke stvari koje smo dobili u ovoj utakmici. S druge strane po pitanju napada i tehnički grešaka sigurno je da možemo napredovati. Mi smo ovdje ostali bili bez sredine zone u obrani, ali svejedno smo pokušali zaustaviti i taj snažni Kiel kod kojeg ne znaš tko je opasniji."

Vori ne želi defetizam i traži od igrača da podignu glave i razmišljaju pozitivno.

"Rekao sam dečkima da ne želim glave dolje, da vjerujemo u to što radimo. Slijedi Vaszprem koji je al pari Kielu ili čak još jači. Nadam se da ćemo dobiti još kojeg igrača u konkurenciju za tu utakmicu."