Marin Čilić upisao poraz u osmini finala turnira u Rimu

Mihaela Bradovski • petak, 18.09.2020.

Marin Čilić nije prošao u četvrtfinale u Rimu. Bolji je bio u osmini finala mladi Norvežanin Casper Ruud koji je slavio u dva seta...

Mladi Norvežanin Casper Ruud zaustavio je u osmini finala turnira u Rimu Marina Čilića. Ruud je odigrao vrlo dobar meč i slavio je u dva seta.

Bio je to njihov prvi međusobni dvoboj, a Ruud je do prolaza došao za sat i 34 minute.

Dvije krize na servisu u prvom setu skupo su stajale Čilića koji je inače dosta dobro servirao, osim u ta dva slučaja kada je Ruud uspio napraviti pritisak.

Kod 1:0 Norvežanin je stigao do 15:40, iskoristio je drugu break loptu, a kod 5:2 odmah prvu i sa 6:2 uzeo set.

U drugom setu Marin je imao priliku, kod 1:1 stigao je do 15:40, ali Ruud se uzvukao.

Odluka je pala u 13. igri gdje je Čilić spasio dvije meč loptu, no ne i treću i oprostio se od turnira.

ATP Rim, osmina finala:
Casper Ruud (Norveška) - Marin Čilić (Hrvatska) 6:2, 7:6(6)

• Šojka Rugalica 18.09.2020. u 16:52
    Vec smo navikli od ovog luzera na ovakve poraze,njegov vrhunac karijere je odavno prosao.