Crepulja krasnim autogolom načeo Astru, Debeljuh potvrdio pobjedu Cluja

Branimir Korać • subota, 19.09.2020.

Rumunji ovog vikenda imaju na rasporedu susrete četvrtog kola, a otvoreno je u Giurgiuu gdje je Astra ugostila Cluj i upisala poraz 2:0...

Cluj se barem privremeno vratio na vodeću poziciju na ljestvici rumunjskog prvenstva. U gostima je svladao Astru s 2:0 i tako došao do treće prvenstvene pobjede.

Potpuno zaslužena pobjeda gostiju koji su bili bolji protivnik i domaćinu nisu pružili praktički nikakvu šansu.

Otpor Astre počeo je pucati u završnici prvog poluvremena kada je Ljuban Crepulja nespretno reagirao, došao je u svom kaznenom prostoru do lopte na nekih 7-8 metara i umjesto da je izbije van terena, on ju je zakucao u gornji kut svog gola.

U drugom dijelu Cluj je povisio vodstvo, u 61. minuti Rondon je ubacio, a Gabrijel Debeljuh lijepo glavom u padu pogodio za 2:0.

Crepulja je kod domaćina igrao svih 90 minuta, a kod gostiju Debeljuha je u 70. minuti zamijenio bivši igrač Zagreba Jakub Vojtuš dok je Damjan Đoković u 78. minuti ušao umjesto Pauna Alexandrua.