Čepin jedini slavio u gostima, Marsonia do pobjede u utakmici kola

Branimir Korać • utorak, 22.09.2020.

U istočnoj skupini Treće HNL momčadi s vrha bile su uspješne pa je na vrhu ljestvice i dalje velika gužva...

Čepin nastavlja s dobrim rezultatima, a novu pobjedu upisao je na gostovanju kod Vuteks Sloge. Do očekivana tri boda stigao je teško, a susret je odlučen iz kaznenog udarca u 75. minuti kojeg je realizirao Dino Bognar.

Isto vrijedi i za Oriolik koji je bio bolji od Kutjeva i slavio s 3:0. Već u prvih pola sata domaćin je stigao do dva gola zahvaljujući Valentinu Kuzmiću i Dariju Batalu, a kada su gosti ostali s igračem manje u 53. minuti nakon dva brza žuta kartona Marina Majetića, Oriolik je imao olakšan posao. Do kraja je još Matej Marušić iz kaznenog udarca postavio konačnih 3:0.

Uz bok Čepinu i Orioliku je i Croatia Đakovo koja je slavila protiv Vukovara 1991 1:0. Pobjednički pogodak stigao je rano, već u 12. minuti Mihael Pongračić pogodio je za vodstvo i rezultat se više nije mijenjao.

Kako je krenuo dvoboj u Županji, činilo se da nas čeka rapsodija golova. Majstori remije, nogometaši Graničara već u devetoj minuti vodili su 2:0 golovima Josipa Lešića i Dražena Hubera, no Bedem preko Duje Mrdeše i Lovre Kozića do 16. minute poravnava. Iako je krenuo vatreno, pogodaka više nije bilo, a Graničar je upisao čak peti remi dosad.

U vrhu je i NAŠK koji nastavlja s dobrim igrama, a novu pobjedu upisao je protiv Vihora s 2:1. Poveli su Našičani u četvrtoj minuti preko Davida Janžeka, ali ubrzo je izjednačio Stjepan Šimičić, već u osmoj minuti. U drugom dijelu NAŠK je ipak došao do pobjede i to preko Tariqa Turay-Arune.

Slavija je u Pleternici imala 3:0 do 68. minute protiv Zrinskog i nije na kraju slavila. Stvari su krenule krivim smjerom kada je u 62. minuti Vinko Ančurovski zbog nesmotrenog prekršaja zaradio isključenje i tu su gosti dobili krila i vratili se u susret. Strijelci za vodstvo 3:0 domaćina bili su Marko Stanić, Pavo Nikolić i Dominik Dorić, a goste su u igru vratili Krešimir Šinko s dva gola te Ivan Žutić s jednim.

U utakmici kola Marsonia je upisala pobjedu 4:2 protiv Belišća. U odličnom susretu viđeno je šest golova, dva crvena kartona i niz prilika, a Brođani su i u četvrtom susretu ove sezone ostali neporaženi. Poveli su golom Marija Bačića u šestoj minuti da bi Belišće odnijelo prednost na odmor golovima Dine Paulića i Filipa Radovanovića. U drugom dijelu Brođani rade novi preokret te preko Josipa Balentovića, Filipa Bungića i Marka Čanića rade preokret za konačnih 4:2.

Prvu pobjedu upisala je Sloga iz Nove Gradiške koja je s 2:0 bila bolja od Slavonca iz Bukovlja. Strijelci za Slogu bili su Tomislav Marjanović i Antun Severović.