Hrvatski kup, 1. kolo, 26.09.2020, 15:00 h, Ferdinandovac, gledatelja: 2.000
Suci: Dario Bel, Ivan Janić, Tomislav Keglević
Luka Menalo 60', 68', 88'
Dinamo

Dinamo napunio mrežu Ferdinandovca, Menalo posebno raspoložen

Branimir Korać • subota, 26.09.2020.

Dinamo nije imao problema na gostovanju u Ferdinandovcu, u prvom kolu Kupa igrao je protiv lokalnog četvrtoligaša i slavio sa 7:1...

Dominik Turčić
81'
5
Ivan Turković
81'
18
Dario Stankir
84'
9
Nikola Zvonar
84'
21
Karlo Carek
84'
Zoran Mamić

Znalo je u Kupu biti iznenađenja, međutim ovdje nije niti mirisalo na takvo što. Četvrtoligaš Ferdinandovac poražen je od Dinama 7:1, a domaćin će se zadovoljiti što je postigao pogodak i tako uspio nakratko razveseliti oko tisuću domaćih navijača.

U prvom poluvremenu Dinamo je igrao pod ručnom, nije tu bilo nekakvog velikog angažmana, no uspjeli su i tako doći do vodstva 2:1. Očito je na odmoru traženo da se Modri malo uozbilje, domaćin je ostao i bez snage i u nastavku su Zagrepčani stvorili visoku prednost.

Dinamo je poveo u 12. minuti golom Amera Gojaka kojem je glavom asistirao raspoloženi Luka Menalo. I u 27. minuti kombinirali su Menalo i Gojak, ovaj put Gojak nije uspio ugurati loptu u mrežu, no zato je u blizini bio Luka Ivanušec koji je ispravio pogrešku i zabio za 2:0.

Erupcija oduševljenja na tribinama stigla je u 38. minuti. Nakon kornera pred golom je ostao zaboravljen Rade Križanović koji zabija za 2:1.

U drugom dijelu Dinamo je malo podignuo ritam i već u 57. minuti stigao je do novog gola. Menalo je opet asistent, ovaj put za Komnena Andrića koji iz blizine zabija za 3:1. Tri minute kasnije vrlo slična situacija, samo ovaj put je Marin ubacio, a Menalo nakon asistencija i zabio.

Vrlo brzo u igru je nakon više od pola godine pauze ušao Dino Perić, a Modri su u 68. minuti došli do novog gola. Moharrami je nabacio, a Menalo lijepo zabio za 5:1.

U zadnjih deset minuta još dva gola, u 83. Andrić zabija šesti gol da bi dvije minute prije kraja vratar Turčić sam sebi ugurao loptu u mrežu.