HT Prva liga, 6. kolo, 26.09.2020, 17:00 h, Aldo Drosina
Suci: Igor Pajač, Borut Križarić, Stanko Stolnik
1:0(1:0) Šibenik
Šibenik

Istra mnogo promašivala i slavila sa samo 1:0

Matej Kačan • subota, 26.09.2020.

Nogometaši Istre 1961 došli su do četvrtog boda u prvenstvu. Na Drosini je s 1:0 poražen Šibenik, a moglo je to biti i uvjerljivije da je Istra zabila sve prilike koje je imala...

Juan Camilo Mesa Antunez
64'
20
Toni Španja
72'
21
Luka Celić
84'
29
Ivan Laća
84'
Krunoslav Rendulić

Napokon se i Istra 1961 pridružila društvu s četiri boda u HT Prvoj ligi te je stigla do prve pobjede. U vrlo živahnom i sadržajnom susretu su Puljani mogli zabiti i pokoji pogodak više od jednog, ali se pobjeda piše.

Već je početak bio vrlo živahan, nekarakteristično za ekipe koje bi se trebale boriti za ostanak, ali su obje momčadi tražile napad i gol. Već nakon 15 sekundi Šibenik prijeti preko Jurića koji dobiva loptu pred samim golom, ali je neprecizan.

Nije Istra ostala dužna, u osmoj minuti je aktivan Šime Gržan koji ubacuje, na petercu je glavom pokušao Fuentes, ali je gostujući vratar uspješniji. Samo tri minute kasnije pokušava i Lisica, ali je opet Labrović nesavladiv.

Sijevale su prilike na obje strane, pokušavalo se i izvan šesnaesterca i unutar kaznenog prostora, ali mreže miruju sve do 38. minute. Nakon početne dominacije Šibenika je Istra zagospodarila terenom, a nagrada je došla preko Antonija Ivančića.

Njega je pronašao Matej Vuk koji je probio lijevu stranu i poslao povratnu, a Ivančić je miran malo dalje od linije 11 metara pa udarcem po sredini vrata trese mrežu za 1:0. To je i rezultat s kojim se ide na poluvrijeme.

U 54. imamo pogodak za Šibenik, ali slavlje ne traje dugo. režu trese Ćurić, ali je u zaleđu i gola nema. Četiri minute kasnije opet Šibenčani gledaju prema sucu kad je pao Pajić, ali nema najstrože kazne.

Nije pao ritam ni u drugom poluvremenu ni nakon pogotka, Istra je tražila gol kojim bi riješila susret i otišla na dva razlike, dok Šibenik želi izjednačenje i povratak u utakmicu i pola sata do kraja susreta je zapravo još sve otvoreno.

U 69. minuti opet je u središtu sudac Pajač i VAR. Karlo Bilić je igrao rukom u svojih 16 metara i nakon pregleda snimke je to penal za Istru. No, Labrović je obranio Gržanov udarac i ostavio na životu svoju ekipu.

Uslijedilo je razdoblje ogromne dominacije Istre koja će u sljedećih pet minuta zapucati još dva zicera. Prvo se spetljao Gedeon Guzina, a onda je Labrović opet svladao Gržana. Nakon toga se igra malo razvodnila izmjenama i žutim kartonima pa do 90. minute nemamo velikih prilika.

Sam kraj susreta koriste gosti za pritisak i pokušaj dolaska do izjednačenja, ali nemaju uspjeha i Istra ostvaruje prva tri puna boda u sezoni i potpuno se priključuje ostatku lige s četiri ukupna osvojena boda.