Bjelovar odnio bodove iz Virovitice, raspucani Varteks i Papuk

Branimir Korać • utorak, 29.09.2020.

Odigrani su susreti šestog kola Treće HNL sjeverne skupine. Na vrhu nema ništa novo, Mladost je i dalje uvjerljivo vodeća, a koliko je ovo izjednačena liga, pokazuje podatak kako je razlike između drugoplasiranog i pretposljednjeg samo tri boda...

Nogometaši Bjelovara odnijeli su pobjedu s gostovanja u Virovitici gdje su slavili s 3:1. Bjelovar je imao vrlo loš ulazak u sezonu i ovo mu je tek druga pobjeda. Velike zasluge za nju nosi Bruno Kunštek koji je postigao dva pogotka i odveo Bjelovarce do 2:0 vodstva nakon čega je Nikola Suvajac smanjio zaostatak. Pobjedu Bjelovara ipak je potvrdio golom u 81. minuti Patrik Šantalab.

Dobar otpor lideru u Ždralovima je pružila Podravina koja je dugo vodila, ali ipak nije izdržala i poražena je 2:1. Gosti iz Ludbrega vodili su od 45. minute golom Svena Goluba, ali preokret Mladosti su donijeli Landry Jean De Dieu Kamga i Fran Kožarić.

U Križevcima je gostovao Tehničar, a u dvoboju momčadi iz vrha ljestvice viđen je remi. Tehničar je dobro krenuo, poveo je u 19. minuti golom Davida Kranclbindera, ali Tomislav Borovčak vratio je domaćina u igru i osigurao mu je bod.

Podravac je promijenio trenera, Valentin Knapić nije više na klupi, ali niti to mu nije pomoglo da dođe do prvog boda. Doduše u goste mu je stigao i jedan pod najtežih protivnika, Polet, koji je slavio s 2:0 golovima Igora Šegovića i Tomislava Medveda.

Varteks zasad ima sezonu ispod očekivanja, a barem mali korak naprijed upisao je domaćom pobjedom protiv Graničara s 5:0. Na poluvremenu je bilo 1:0 golom Dominika Matučeca da bi u nastavku susreta Matučec, Karlo Malenović, Josip Golubar i Tihomir Šoštarić zabili za konačnih 5:0.

Veliku gostujuću pobjedu upisao je Papuk kod Rudara slaveći s 5:3. Orahovčani su već na poluvremenu imali 4:2, domaćin je uspio smanjiti, ali ne i potpuno zaprijetiti. Hat-rick postigao je prvi strijelac lige Matija Matoković dok je dva gola dodao i to u prve tri minute Benjamin Radinković. Kod domaćina zabili su Leonard Mesarić, Robert Skoliber i Nino Patafta.