Prva HNL juniora: Hajduk i dalje drži poziciju lidera, Dinamo kiksao

Sportnet • utorak, 29.09.2020.

Odigrani su dvoboji sedmog kola Prve HNL juniora. U sedam odigranih susreta postignuto je 19 pogodaka, od toga 2.71 po utakmici. Iz ovog kola vrijedi izdvojiti remije na utakmicama Dinamo – Lokomotiva, Hrvatski dragovoljac – Rudeš, Varaždin – Orijent 1919 i Rijeka – Osijek.

Dinamo i Lokomotiva su na Maksimiru odigrali vrlo dobar ogled, koji je okončan podjelom bodova (1:1). Već u drugoj minuti Bartol Barišić doveo je Modre u vodstvo (1:0). S tim rezultatom otišlo se na odmor. Na samom početku drugog poluvremena dogodilo se izjednačenje, a strijelac za bod Lokosa bio je Roko Šimić (1:1). Dinamo je prekinuo niz od pet uzastopnih pobjeda, a Lokomotiva se uspjela iskupiti za poraz u prošlom kolu.

Na stadionu Stjepan Spajić utakmica između Hrvatskog dragovoljca i Rudeša završila je bez pogodaka. Rudešani mogu biti najviše zadovoljni sa osvojenim bodom jer time su prekinuli niz od pet poraza zaredom. S druge strane, Sigećani su ostali veliki dužnici bez obzira što u drugom uzastopnom dvoboju nisu poraženi.

Varaždin i Orijent 1919 su na stadionu Varteksa pružili uzbudljivu i zanimljivu nogometnu predstavu u kojoj su Sušačani dva puta imali prednost. Međutim, Varaždinci su na kraju pokazali karakter, koji im je donio stizanje rezultatskog zaostatka, osvajanje boda i nastavak niza neporaženosti (ovo je bila treća utakmica). U 29. minuti gosti su spretno i sretno došli do vodstva zahvaljujući Petru Banekoviću, koji je postigao autogol za 0:1. Četiri minute prije odlaska na predah Leon Pujić izjednačio je rezultat na 1:1. Novo vodstvo gostujućem sastavu donio je Edi Ajanović u 78. minuti (1:2). Kada se činilo da će igrači trenera Teodora Ivića odnijeti sva tri boda prema Krimeji, u drugoj minuti sudačke nadoknade Luka Mezga je iz kaznenog udarca postavio konačnih 2:2.

Rijeka i Osijek su na Rujevici igrali izvrstan susret kola. Riječani traže iskupljenje zbog rezultatskog podbačaja, koje se dogodilo u prošlom kolu. Osječani stižu rasterećeni nakon slavlja u prošloj dionici. U prvom dijelu nije bilo pogodaka, a u drugom postignuta su dva pogotka. U 66. minuti Jakov Delibegović donio je prednost domaćoj momčadi (1:0). Do 88. minute momčad Mije Dadića bila je u dobitnoj poziciji. Onda se ukazao Miro Bakula, koji je zabio za poravnanje i bod gostiju (1:1). Riječki bijeli nisu se uspjeli iskupiti, dok Bijelo-plavi mogu biti zadovoljni pruženom igrom i partijom na ovom gostovanju.

Rezultati sedmog kola Prve HNL juniora: Dinamo – Lokomotiva 1:1 (Barišić 2/Šimić 46), Hajduk – Istra 1961 5:0 (Ljubičić 21 – 11m, 47, 60, Petrović 67, Biuk 69), Hrvatski dragovoljac – Rudeš 0:0, Slaven Belupo – Inter Zaprešić 1:3 (Zupic 88/Ganžulić 17 – ag, Plehan 65, Selman 84), Varaždin – Orijent 1919 2:2 (Pujić 41, Mezga 90+2 – 11m/Baneković 29 – ag, Ajanović 78), Rijeka – Osijek 1:1 (Delibegović 66/Bakula 88), Dugopolje – Sesvete 2:0 (Duran 23, Pandža 39).