Hrvatski kup, 1. kolo, 29.09.2020, 15:00 h, Šuderka, Mursko Središće, gledatelja: 550
Slaven Belupo

Slaven Belupo do vrha napunio mrežu Rudara iz Murskog Središća za plasman u osminu finala Kupa

Mihaela Bradovski • utorak, 29.09.2020.

Nakon što je Dinamo nadigrao Ferdinandovac u prvom kolu Kupa, u osmini finala pridružio mu se i Slaven Belupo koji je bio još uvjerljiviji protiv Rudara u Murskom Središću...

Leo Vurušić
57'
16
Karlo Zrna
59'
22
Patrik Kovač
77'
4
Filip Radek
77'

Dražen Škvorc
9
(do 55')
19
(do 62')
Tomislav Stipić

Poznat je i drugi sudionik Kupa Hrvatske za nogometaše. Dinamo je prvi odradio svoj posao u Ferdinandovcu slaveći sa 7:1, a slijedio ga je Slaven Belupo koji je slavio u Murskom Središću s čak 9:0.

Domaći Rudar nadao se boljem izdanju, ali Slaven je ozbiljno shvatio ovu utakmicu, potvrdio je puno veću širinu i na kraju projurio do prolaza s devet lopti u mreži domaćina.

Trebalo je vremena da se otvori, a kada se u drugom dijelu do kraja otvorilo, domaćin je upisao ružan poraz.

Prvi pogodak pao je u 35. minuti kada je Goda proigrao Etoundija da bi već u sljedećoj minuti među strijelce upisao se i Knoll za 2:0 s kojima se otišlo na odmor.

U drugom dijelu domaćin je sve više padao i posebno u zadnjih deset minuta ostao bez ikakvog odgovora.

Etoundi i Mlinar u prvih deset minuta povisili su na 4:0, Krstanović je peti zabio na polovici drugog dijela da bi u zadnjih deset minuta po dva gola dodali Boakye i Iličić za konačnih 9:0.

Koprivničanci očekivano nisu imali problema iako se očekivao barem donekle bolji otpor domaćina.