Miran dan za favorite, mančesterski velikani tricama do prolaza

Branimir Korać • četvrtak, 01.10.2020.

U srijedu su odigrana još četiri susreta osmine finala EFL kupa, a svi favoriti prošli su dalje. Najviše se mučio Newcastle koji je prošao tek na penale...

Nakon drame u prvenstvu, Manchester United ovaj put lakše je sredio Brighton. Za vikend je slavio 3:2 golom Fernandesa iz onog kaznenog udarca dosuđenog nakon što je sudac označio kraj susreta, a u EFL kupu United je slavio s 3:0 na istom stadionu.

U završnici prvog dijela domaćin se našao u zaostatku nakon pogotka Scotta McTominaya, a u drugom dijelu, u zadnjih 20 minuta, Juan Mata i Paul Pogba dovršili su posao.

Na sličan način dalje je prošao i Manchester City koji je gostovao kod Burnleyja i slavio s 3:0. Gostima je trebala ova pobjeda nakon što su teško stradali na Etihadu od Leicestera.

I Guardioli je trebala ta pobjeda pa je na travnjak poslao poprilično snažnu postavu koja je načela mrežu domaćina u 35. minuti golom Raheema Sterlinga. U drugom dijelu Sterling je nastavio gdje je stao, zabio je i drugi gol pa onda asistirao Ferranu Torresu za konačnih 3:0.

Everton nastavlja s odličnim igrama i upisao je još jednu veliku pobjedu, ovaj put protiv West Hama 4:1. Hat-trick postigao je Dominic Calvert-Lewin koji igra u formi života, još jedan gol djelo je Richarlisona. Pogodak za West Ham postigao je Robert Snodgrass.

Hod po trnju prošao je Newcastle koji je tek na penale izbacio člana četvrtog engleskog ranga Newporta. Domaćin je vodio od pete minute golom Tristana Abrahamsa i imao prednost sve do 87. kada je Jonjo Shelvey napokon zabio. Odluka je pala s 11 metara gdje su gosti bili sretniji.