Krenula 1. HMNL: Uspinjača najuvjerljivija, Novo Vrijeme slavilo u utakmici kola

Branimir Korać • nedjelja, 04.10.2020.

Nakon kraće stanke između dvije sezone krenula je nova sezona u 1. HMNL uz dosta promjena u klubovima. Najuvjerljiviji start imala je Uspinjača...

Uspinjača je bila najuvjerljivija te je s visokih 6:1 slavila protiv Vrgorca. Potpuno jednosmjeran dvoboj u kojem gosti nisu imali nikakve šanse i bilo je samo pitanje konačne razlike. Uspinjača je u sezonu ušla s vrlo kvalitetnom momčadi i borit će se za visok plasman.

Ovdje je već u prvih deset minuta stigla do 3:0 uz dva gola Silvija Totha i jedan Tvrtka Ivana Pajalića. Toth je dodao još jedan, jedan je dodao i Matija Uremović za pet golova razlike prije nego je Duško Martinac smanjio na 5:1 Točku na i stavio je Ivan Matan dvije minute prije kraja.

Branitelj naslova Olmissum glatko je slavio s 4:0 protiv Crnice. Omišani su prvi kandidati za titulu i ove sezone, a ovdje im je za pobjedu bilo dovoljno poentirati po dva puta u svakom poluvremenu.

U prvom dijelu strijelci su bili Antonio Juretić i Nikola Pavić koji je zabio i u drugom poluvremenu uz Stjepana Perišića.

Vrlo zanimljivo bilo je u Makarskoj gdje je Novo Vrijeme ugostilo Futsal Dinamo. Makarani su slavili 2:1, a svi pogoci pali su u samoj završnici susreta.

Do 34. minute mreže su mirovale, a onda u minuti padaju sva tri gola. Prvo je Toni Jelavić doveo domaćina u vodstvo da bi Igor Osredkar povisio. Odmah nakon toga Filip Novak dobro reagira na odbijenu loptu i šalje je u mrežu za 2:1. Bilo je to ujedno sve, rezultat se više nije mijenjao.

Najviše golova palo je u Sesvetama gdje je Alumnus slavio sa 7:4 protiv povratnika u ligu Osijek KELME. Osječani su poveli s 2:0 autogolom Luke Davidovića i golom Ivana Gele, ali u posljednje dvije minute prvog dijela Dario Markić poravnava. Vlado Andrijašević zabio je za preokret, izjednačio je Vitor Hugo De Lima Da Silva, no onda Markić s dva gola te po jednim Andrijašević i Ivan Penava rješavaju pitanje pobjednika. Josip Šalaj u 40. minuti samo je smanjio na konačnih 4:2.