Dambrauskas: 'Hajduk nas je mogao uništiti u prvom poluvremenu, igrali smo stvarno loše'

Mihaela Bradovski • nedjelja, 04.10.2020.

Gorica je u šokantnom dvoboju svladala Hajduk u sedmom kolu HT Prve lige s 2:1, Splićani su bili puno bolji u prvom dijelu, nisu to znali u potpunosti iskoristiti i kasnije su kažnjeni...

Valdas Dambrauskas doveo je Goricu na vrh prvenstvene ljestvice. Goričani su u sedmom kolu slavili protiv Hajduka zahvaljujući preokretu i obranjenom kaznenom udarcu u 100. minuti susreta.

"Nevjerojatna utakmica u smislu drame i akcije, do pobjede su mogli i Gorica i Hajduk, remi bi bio dobar rezultat za obje momčadi s obzirom na promašeni kazneni udarac. Hajduk je jako dobro otvorio utakmicu i odigrao stvarno dobro u prvih 45 minuta, mogao nas je uništiti, nismo pronalazili ritam i krenuli smo stvarno loše. Nakon toga polako smo se uključivali u utakmicu. Prečesto nam se događa da primamo golove u završnici prvog poluvremena, tu nam nedostaje koncentracije, dogode se taktičke pogreške i Hajduk je odnio na odmor vodstvo potpuno zasluženo. Međutim nismo gubili vjeru da možemo okrenuti tijek utakmice, napravili smo to puno puta i trebao nam je samo jedan gol. Kako je vrijeme odmicalo igrali smo sve bolje i došla su ta dva gola. Završili smo utakmicu s pet obrambenih igrača, ali imali smo i Kahlinu koji je još jednom pokazao koliko je sjajan", govorio je nakon susreta Dambrauskas.

U sljedećem kolu Gorica će gostovati kod Dinama, ali trener trenutnog lidera ne želi o Dinamu i okreće se Kup dvoboju protiv Sesveta.

"Ne mogu još razmišljati o Dinamu, pred nama je jako važna utakmica u srijedu u Kupu i ne možemo već razmišljati o Dinamu. Već od nedjelje krećemo s pripremama za Kup koji nam je jako bitan."