HT Prva liga, 7. kolo, 04.10.2020, 17:00 h, Gradski stadion Varaždin
Suci: Dario Bel (Osijek), Marjan Tomas (Osijek), Kruno Šarić (Županja)
Mislav Oršić 45'+2', 54'
Dinamo

Dinamo pomoću sjajnog Oršića preokrenuo Varaždin i vratio se na diobu vrha tablice

Matej Kačan • nedjelja, 04.10.2020.

Iako je Varaždin rano poveo, nogometaši Dinama uspjeli su izvesti preokret na gostovanju i slaviti s 2:1. S ta tri boda se Dinamo vratio na diobu prvog mjesta s Goricom uz utakmicu manje...

Iako je opet obrana darivala protivnika, nogometaši Dinama ovaj put to nisu platili bodovima. Varaždin je rano poveo iz penala, ali su Modri preokrenuli susret i upisali petu pobjedu u šest utakmica za povratak na diobu vrha tablice s Goricom.

Novo pojačanje na stoperskim pozicijama Rasmus Lauritsen nije dobro počeo svoj debi. Već u šestoj minuti mu je pobjegao Stolnik, ovaj ga je povukao u svojih 16 metara i skrivio penal koji je u pogodak pretvorio Domagoj Drožđek.

Dinamo je nekako djelovao grogirano i smeteno u prvih 20 minuta, ali se onda podigao i oslobodio. Pokušao je Petković nakon ubačaja iz slobodnjaka, onda i Jakić, ali bez uspjeha. Imali smo i VAR provjeru zbog naguravanja Jakića i Elezija, ali od svega ništa.

U 34. pokušava Kastrati koji je već prošao Zeleniku, ali mu domaći vratar ipak brani iz drugog pokušaja, a onda napada i Varaždin, ali je Obregon neprecizan. Pokušat će do kraja Mislav Oršić dva puta, a baš je drugi put bio dovoljan za pogodak.

Oršić je izveo slobodnjak s ruba 16 metara, pogodio je sam kut i fantastičnim pogotkom postavio izjednačenje za Dinamo u najboljem trenutku. Kako je zatvorio prvo, tako je Oršić otvorio i drugo poluvrijeme.

Opet slobodnjak, ovaj put s 25 metara, ali ni to nije problem za raspoloženog Oršića koji zabija drugi gol, ovaj još ljepši od prvog za 2:1 i preokret Dinama već početkom drugog dijela. Skoro je u 58. Dinamo dobio penal nakon ruke domaće obrane, ali od svega samo korner.

U 64. Zelenika rukometnim stilom skida Gavranovićev zicer, vratar domaćina je samim vrhom kopačke odbio loptu. Nakon toga imamo razdoblje bolje igre Varaždina. Pokušao je Drožđek, a onda Dominik Livaković spašava protiv Benka i Drožđeka te drži Dinamovo vodstvo.

Činilo se da je Dinamo riješio sve drame u 86., ali je Gavranović propustio zicer i u 87. kad je Oršić nakon obranjenog pokušaja poslužio Majera za 3:1, ali je u akciji za pogodak bilo zaleđa Gavranovića i ipak Varaždin zadržava nadu da u nadoknadi može do remija i iznenađenja.

Četvrti sudac je pokazao pet minuta nadoknade i nade za domaćina koji je krenuo po pogodak, i gotovo je došao do njega kad je Drožđek na sedam metara imao udarac, ali mu je Theophile blokirao udarac, a Gavranović u samoj završnici propušta još jedan zicer kad mu je Zelenika obranio.

Ipak, Dinamo je uzeo sva tri boda, a Varaždin upisuje treći poraz u nizu nakon dobrog starta i ostaje na svojih sedam bodova, jedan više od Rijeke koja ima čak tri susreta manje.