Rennes 2:2 Reims
Reims

Rennes kiksao protiv Reimsa i ostao poravnat s Lilleom na vrhu

Matej Kačan • nedjelja, 04.10.2020.

Šesto kolo francuske Ligue 1 u gornjem domu su remijem zaključili Rennes i Reims. Rennes je tim bodom propustio priliku da se odvoji od Lillea kao samostalan na vrhu pa je poravnat na 14 bodova...

Nakon šestog kola francuske Ligue 1 imamo dvostruke vodeće. Lilleu se na vrhu tablice s 14 bodova priključio i Rennes koji je prekinuo niz od četiri pobjede remijem protiv Reimsa te je tako propustio priliku da se odvoji sam.

Nije dobro krenulo za Rennes, fenjeraš koji je do večeras imao tek bod je poveo već u 11. minuti kad je Abdelhamid glavom u mrežu zakucao Zenelijev korner. No, Rennes je silovit ove sezone pa je već do poluvremena okrenuo.

U 24. nakon sjajne tranzicije Guirassy petom ostavlja za Raphinhu koji ulazi iza obrane Reimsa i trese mrežu, a 13 minuta kasnije je već Rennes okrenuo. Ovaj put je bio korner na drugoj strani, izveo ga je Raphinha, a nakon loše reakcije obrane je na drugoj stativi Da Silva koji zabija za 2:1.

Činilo se da je Rennes uhvatio zamah i da će mirno privesti susret kraju, ali početkom drugog poluvremena nije uspio kazniti goste i ubiti susret trećim golom pa je u 66. Dia još jednom šokirao domaćina kad je dobro reagirao na jednu loptu i sjurio se na gol Rennesa te pogodio za 2:2.

Do kraja nije bilo golova pa Reims slavi svoj drugi bod ove sezone, dok je Rennesu utjeha što je i dalje na vrhu i nema poraza. Kolo će zaključiti Marseille i Lyon, ali nijedna momčad ne može ugroziti vodeće.