Kurilovec čvrsto drži vrh, visok poraz Jaruna u Dugom Selu

Branimir Korać • ponedjeljak, 05.10.2020.

U Trećoj HNL središte Kurilovec je učvrstio vodeću poziciju pobjedom protiv Vrapča, a jarun je ispustio drugo mjesto visokim porazom kod Dugog Sela...

Kurilovec je vodeća momčad Treće HNL središte i definitivno se tamo nalazi zasluženo. Još uvijek nema poraza, a nova pobjeda upisana je kod kuće protiv Vrapča. Kurilovec je slavio s 2:0 golovima Filipa Hodaka i Luke Sedlačeka.

Neugodan poraz upisao je Jarun koji je gostovao u Dugom Selu i neočekivano glatko pao s 3:0. Domaćin je poveo u 36. minuti pogotkom Dominika Drmića da bi u drugom dijelu Ivan Filipović i Filip Hranjec odveli domaćina do visokih 3:0.

Trešnjevka je na krilima sjajnog Karla Josipovića velikim preokretom u završnici svladala Maksimir s 4:3. Povela je Josipovićevim golom u 15. minuti da bi nakon toga Maksimir okrenuo i otišao na 3:1 golovima Mateja Adžića i Stjepana Krznara te autogolom Mateja Martinka. No onda kreće Josipovićev show, od 85. do 92. minute postiže tri gola i domaćin odnosi pobjedu.

Gaj se u samoj završnici spasio od poraza protiv Španskog. Gosti su vodili od 20. minute golom Marija Jazvića, ali u 89. minuti iz kaznenog udarca Martin Šaban donosi Gaju bod.

Bistra je ugostila Zagorec iz Krapine i upisala poraz 1:0. U očekivano neizvjesnom dvoboju igrač odluke bio je Ivan Firer koji je u 58. minuti zabio za pobjedu, a u igru je ušao u završnici prvog dijela umjesto ozlijeđenog Antonija Majcenića.

Kvalifikacije za Drugu HNL poremetile su kompletne pripreme Petrinjaca koji ove sezone nemaju igru i izgledaju neprepoznatljivo. Novi poraz upisali su u gostima u Lučkom 2:0 gdje im je s dva gola presudio Borna Miklić.

Zato njihovi susjedi Segestaši dobro odrađuju posao te su novu pobjedu upisali kod kuće protiv HAŠK-a s 2:0. Jan Matić doveo je domaćina u vodstvo u 73. minuti, a šest minuta kasnije HAŠK ostaje s igračem manje zbog isključenja Marka Ristovskog. Točku na i stavio je Danis Bosnić u 92. minuti.

Karlovac je u prošlom kolu stigao do prve pobjede slaveći na svom travnjaku protiv Gaja, ali nije uspio i u ovom kolu doći do pozitivnog rezultata. Trnje je slavilo u gostima s 2:0 s dva gola Marka Guje.

Sjajnu sezonu igra Ponikve, a nova pobjeda stigla je protiv posljednjeplasiranog Vrbovca s 4:0. Domaćin je nastavio sa sjajnim igrama, a pobjedu su donijeli s dva gola Damir Azizi te po jednim Vod Bartolić i David Lojber.