Zadar se protiv Alkara vratio pobjedničkim navikama

Matej Kačan • utorak, 06.10.2020.

U četvrtom kolu HT Premijer lige, košarkaši KK Zadar su upisali treću pobjedu te su se tako oporavili od šokantnog poraza u Velikoj Gorici. Zadrani su s uvjerljivih 91:63 svladali Alkar iz Sinja...

Unatoč još jednom slabom ulasku u utakmicu i tome što se Alkar dobro držao nekih 17 minuta, košarkaši Zadra ipak su u drugom poluvremenu ubacili u brzinu više i deklasirali protivnika s 28 poena razlike.

Zadrani su se tako vratili na pobjedničke staze nakon šokantnog poraza kod Gorice, a ovo je ujedno i bila posljednja provjera prije petka i početka puta u ABA ligi za Zadar kojeg čeka jaki Mornar u odgođenom susretu prvog kola.

Alkar je krenuo sa 7:2 i Zadar je to brzo preokrenuo, ali čvrste Sinjane nikako nije uspijevao slomiti. Samo dvije minute prije poluvremena je još bilo izjednačeno, ali onda Mavra, Vuković i Gilbert rade 7:0 za 37:30 na poluvremenu.

Očito je Veljko Mršić štošta imao za reći svojim igračima na odmoru jer je u drugo poluvrijeme izašao rastrčani i goropadni Zadar koji je brzo riješio sve sumnje oko pobjednika te je zaigrao mnogo bolje napadački, ali i obrambeno.

Rezultat svega je 33:19 u trećoj dionici pa je posljednja poslužila za još poneku rotaciju i isprobavanje igrača prije Mornara do konačnih 91:63. Dominic Gilbert je vodio Zadar s 22 poena i 10 skokova, dok su po 13 dodali Vuković i Martin Junaković.

Sinjane je s 15 predvodio Ivan Vučić, dok je poen manje dodao Terek Nichols i to su bila jedina dva dvoznamenkasta igrača kod gostiju koji su tako ostali na jednoj pobjedi.