Pogreške vratara pomogle Nijemcima i Španjolcima na putu do pobjede

Mihaela Bradovski • subota, 10.10.2020.

Odigrani su susreti trećeg kola Lige nacija skupine 4, a favorizirani Njemačka i Španjolska stigli su do pobjede...

Španjolska je u Madridu na Alfredo di Stefano stadionu ugostila je Švicarsku i upisala tijesnu pobjedu. Završilo je 1:0, zasluženom pobjedom Španjolske koja je ipak bila bolji protivnik.

Švicarci su čak prvi kreirali veću priliku kada Loris Benito u 12. minuti bio u vrlo dobroj poziciji, ali David De Gea brani njegov pokušaj.

Dvije minute kasnije Španjolska je povela. Velika pogreška vratara Sommera i Granita Xhale, Švicarci su se poigravali pred golom, Sommer je u 16 metara tražio Xhaku koji se okliznuo, Mikel Merino mu uzima loptu koja dolazi do Mikela Oyarzabala za laganu realizaciju.

Ostalo je 1:0, a Španjolci su bili bliže povećanju prednosti nego Švicarci izjednačenju.

Njemačka je nakon dva remija, upisala prvu pobjedu. Poslije 1:1 sa Španjolskom i Švicarskom, svladala je Ukrajinu u gostima s 2:1.

Zaslužena pobjeda Njemačke koja je bila bolji protivnik i mogla je i uvjerljivije slaviti.

Povela je u 20. minuti golom Matthiasa Gintera nakon krasne akcije, dodavanja Rudigera u sredinu, propuštanja lopte Gnabryja i dolaska Gintera pred gol koji s peterca zabija.

U 49. minuti već je 2:0. Klostermann je ubacio s desten strane, loptu ispada iz ruke Georgiju Buščanu i pada na glavu Leona Goretzke i odlazi u gol.

U 77. minuti Ruslan Malinovski samo je smanjio iz kaznenog udarca na konačnih 2:1.