Dugopolje preokretom svladalo Croatiju, Sesvete prejake za Hajduk II

Matej Kačan • nedjelja, 11.10.2020.

U reprezentativnoj stanci su odigrani zaostali susreti petog i sedmog kola druge HNL između Hajduka II i Sesveta te Dugopolja i Croatije Zmijavci, a u oba smo susreta imali mnoštvo golova i preokreta...

Reprezentativna je stanka iskorištena za odigravanje nekih zaostalih susreta 2. HNL pa su tako jedan od svoja četiri zaostala susreta nadoknadili igrači Hajduka II. Oni su na Poljudu dočekali Sesvete, ali je ekipa iz vrha tablice bila prejaka nakon golijade.

Utakmicu je obilježilo ludih 15 minuta u kojima su pala čak četiri pogotka. Povele su Sesvete u 18. preko Zenka koji je sjajno pogodio rašlje domaćih vrata, a samo sedam minuta kasnije je 2:0 kad je Malekinušić pronašao Geljića.

No, Bijeli su se u igru vratili gotovo pa odmah. U 32. je glavom zabio Grubišić nakon ubačaja Unušića, a samo minutu kasnije Lauš dobro puca, Čabraja slabo reagira i već je 2:2.

Ostao je takav rezultat do 76. minute kad je Sesvete opet u vodstvo doveo Topić, a to je bio i pobjednički pogodak. Malo je na krajubilo kontroverzi jer su domaći igrači tražili penal nakon navodne ruke u 89. minuti, ali najstrože kazne nije bilo.

Sesvete su tako upisale 16. bod u devet susreta te su treće iza Dragovoljca i Osijeka II, dok je Hajduk II na 15. mjestu uz sedam bodova, ali i tri susreta manje od ostatka lige. Svoj su susret 7. kola nadoknadili i Dugopolje te Croatia Zmijavci.

U Dugopolju je Croatia vodila nakon prvog poluvremena golom Toislava GudeljaKaroglan, ali je u samoj završnici domaćin kapitalizirao brojčanu prednost na terenu.

Čerina je izjednačio u 81., a deset minuta kasnije, u prvoj minuti nadoknade je Bushaj donio potpuni preokret i pobjedu svojoj ekipi. Dugopolje je šesto s 14 bodova, dok je Croatia upisala treći poraz u nizu te je na 11. mjestu s 10 bodova.