Kovač propustio slaviti protiv Montpelliera, Nantes prekinuo niz bez pobjede

Jan Šneler • nedjelja, 18.10.2020.

U sedmom kolu Ligue 1, Monaco je na svom terenu imao igrača više gotovo dvije trećine susreta, ali propustio je slaviti protiv Montpelliera...

Tri odigrane utakmice u sedmom kolu francuske Ligue 1 nisu pružile pretjeranu draž. Nantes je pobjedom nad Brestom došao do prekida niza bez pobjede, a Niko Kovač je na klupi Monaca propustio veliku priliku protiv Montpelliera.

Monaco je dominirao svih 90 minuta protiv gostujućeg sastava, a zbog direktnog crvenog kartona koji je zaradio Teji Savanier u 19. minuti, klub iz Kneževine imao je i igrača više dobar dio ogleda.

Ipak, nije pomoglo. Monacu je poništen pogodak Wissama Ben Yeddera u 25. minuti nakon reakcije VAR-a, a gosti su došli do vodstva u 52. minuti preko Stephyja Mavididija.

Monaco je pritiskao, stvarao prilike, ali tek u 70. minuti uspjeli su izjednačiti iz jedanaesterca koji je realizirao Ben Yedder.

Nantes je prekinuo crni niz rutinskom pobjedom protiv Bresta. Odlično su domaći otvorili susret i na odmoru vodili s 2:0. Strijelci su bili Randal Kolo i Ludovic Blas.

U nastavku smo vidjeli puno bolju igru Bresta koji je smanjio zaostatak u 68. minuti preko Romaina Faivrea. Ipak, desetak minuta kasnije Kader Bamba potvrđuje pobjedu Nantesa.

Dodajmo kako su Angers i Metz odigrali neriješenih 1:1. Sve se odvilo u prvom dijelu. Poveo je Angers preko Thomasa Manganija iz jedanaesterca u 38. minuti, a već minutu kasnije Opa Nguette zabija za 1:1 što je uostalom bio i konačni rezultat.