Juranović majstorijom zabio prvijenac za Legiju

Matej Kačan • četvrtak, 22.10.2020.

U zaostalom susretu petog kola poljske Ekstraklase je Legia iz Varšave kod kuće s 2:1 svladala Slask iz Wroclawa, a strijelac prvog pogotka za domaću momčad bio je hrvatski desni bek Josip Juranović...

Nekadašnji desni bek Hajduka Josip Juranović došao je do svog prvijenca za Legiju nakon odlaska u Poljsku, a onda i koronavirusa zbog čega mu je ovo bila tek peta utakmica u varšavskom klubu s punom minutažom.

Legia je nakon nešto sporijeg i promjenjivog ulaska u sezonu povezala dvije pobjede, a baš je Juranović načeo Slask u 46. minuti nakon cijelog poluvremena bez golova. Njemu se lopta odbila na desnu stranu na nekih 18 metara, a Juranović je pokazao pravu malu majstoriju krasnim udarcem lijevom nogom u suprotni kut.

Završilo je 2:1 pa Legia upisuje svoju četvrtu pobjedu i 12. bod u šest utakmica i na četvrtom je mjestu. Drugi hrvatski predstavnik u Legiji, Domagoj Antolić, ušao je u igru u 77. minuti.