Treći nositelj zaustavljen u Kölnu, glatke pobjede Sinnera i Schwartzmana

Branimir Korać • petak, 23.10.2020.

Poznati su četvrtfinalisti turnira u Kölnu. Među osam nema trećeg nositelja Denisa Šapovalova koji je neočekivano poražen...

Treći nositelj turnira u Kölnu Denis Šapovalov poražen je u osmini finala u tri seta od Gillesa Simona. Kanađanin je u ovaj susret ušao kao veliki favorit, ali nije dobro reagirao te o razini koncentracije dovoljno govori čak 13 dvostrukih servis pogrešaka.

Mladi Talijan Jannik Sinner nije imao nikakvih problema protiv Francuza Pierre-Huguesa Herberta kojeg je svladao sa 6:3, 6:1. Rutinska pobjeda Sinnera, puno boljeg i raspoloženijeg u ovom meču.

Jednako tako lako do pobjede je došao i Diego Schwartzman protiv Oscara Otta. Argentinac je potrošio tek nekoliko minuta više od Sinnera te je protivniku prepustio samo gem više nego Sinner Herbertu.

U tri seta pobjedu je upisao Yoshihito Nishioka koji je u tie-breaku trećeg seta bio bolji od Jan-Lennarda Struffa. Nishioka je glatko izgubio prvi set, ali nakon toga napravio je preokret i prošao u četvrtfinale.