HT Prva liga, 9. kolo, 25.10.2020, 15:00 h, Šubićevac
Mislav Oršić 72'
Dinamo

Dinamo svladao Šibenik i pobjedom odlazi u Moskvu

Jan Šneler • nedjelja, 25.10.2020.

U devetom kolu HT Prve lige, Dinamo je pobjedom s dva gola razlike na gostovanju kod Šibenika zadržao niz bez poraza prije gostovanja kod CSKA iz Moskve...

Deni Jurić
62'
3
Josip Kvesić
62'
13
Nikola Rak
62'
10
Alvaro Martin de Frias
83'
29
Ivan Laća
90'
Zoran Mamić

Nakon nešto slabijeg izdanja protiv Feyenoorda u prvom kolu Europske lige, Dinamo je svladao u gostima Šibenik. Modrima sada slijedi teški dvoboj u četvrtak kod CSKA Moskve.

Vrijeme u Šibeniku bilo je idealno za ovo doba godine, a obzirom na posljednje vijesti, radilo se vjerojatno o posljednjoj utakmici koju će ove momčadi ove godine igrati pred gledateljima.

Dinamo je bio bolji u prvom dijelu, stvarao veći broj prilika, ali Šibenik se dobro držao. Vrlo dobro su se domaći branili i praktički su Modri morali vrlo precizni biti da bi probili bedem pred golom Nediljka Labrovića.

To im nije pošlo za rukom u prvih 45 minuta premda treba izdvojiti odličnu priliku iz 16. minute kada je vratar Šibenika obranio udarac Izeta Hajrovića. S druge strane, Šibenik se nije samo branio i u drugom dijelu poluvremena imao je par dobrih prilika.

Izdvojit ćemo onu najbolju iz 32. minute kada je Juan Camilo Mesa pucao glavom, ali prvo Dominik Livaković brani, a potom Dino Perić izbija loptu s gol crte. Dinamo je imao stopostotni zicer u 41. minuti, ali nakon što je Labrović obranio pokušaj Oršića, Rasmus Lauritsen ne uspijeva pogoditi praznu mrežu.

Početkom nastavka Dinamo je uspio konačno slomiti Šibenik i to nakon jedne nehotične greške Borisa Pandže. Lopta je pogodila braniča Šibenika u ruku, a nakon aktivacije VAR-a, sudac Ivan Bebek opravdano pokazuje na bijelu točku.

Bruno Petković mirno je realizirao jedanaesterac i donio Dinamu vodstvo. Modri su skinuli breme s leđa pogotkom i krenuli su po drugi gol. Oršić je u dobroj poziciji prebacio Labrovića, ali Mesa izbija s gol linije.

Konačno, u 72. minuti Lovro Majer koji je ušao umjesto Hajrovića par minuta ranije, lijepo proigrava Oršića koji lakoćom pogađa za konačnih 0:2.