Marsonia zaustavljena u Đakovu, Graničaru već sedmi remi ove sezone

Branimir Korać • nedjelja, 25.10.2020.

Odigrano je 13. kolo Treće HNL Istok, a obilježila ga je pobjeda đakovačke Croatije protiv lidera Marsonije iz Slavonskog Broda...

Marsonijin niz sjajnih rezultata je zaustavljen i stigao je prvi poraz i to u gostima kod Croatije u Đakovu. Domaćin je slavio s 2:1, a dvostruki strijelac za Croatiju bio je Mihael Pongračić koji je postigao prvi pogodak u 32. minuti i drugi, pobjednički, u 93. iz kaznenog udarca. Strijelac za Marsoniju u 74. minuti bio je Karlo Kokanović.

Prvu pobjedu upisali su nogometaši Vuteks Sloge koji su u Vukovaru bili bolji od Zrinskog iz Jurjevca s 2:1. Sva tri gola pala su u prvom poluvremenu, domaćin je poveo golom Predraga Poznanovića u 15. minuti, a dvije minute kasnije Miroslav Vuković autogolom poravnava na 1:1. Ipak, u 42. minuti Vuteks Sloga dolazi do novog pogotka, ovaj put preko Marka Jelečkog što je ujedno bio i konačnih 2:1.

Slavonija je odigrala jako dobru utakmicu protiv Čepina i upisala pobjedu 3:0. Filip Jakovljević tri puta morao je vaditi loptu iz mreže, dva puta strijelac je bio Matej Martinović dok je prvi strijelac lige Matej Peharda u 92. minuti postavio konačnih 3:0.

Kutjevo je teško stradalo kod kuće protiv Vukovara 1991, upisalo je poraz čak 5:0. Puno toga bilo je jasno već u 20. minuti s obzirom da su gosti već tada vodili 3:0 uz dva gola Marka Mrkonjića i jedan Josipa Barišića, a u prvih 15 minuta drugog dijela Patrik Džalto i Jose Julian Lugo Paz samo su postavili konačnih 5:0. U završnici kod 5:0 nepotrebno se zakuhalo i isključeni su Josip Budimir i Mislav Dogan.

Očekivanu pobjedu upisao je Oriolik koji je s 3:0 bio bolji od Slavije iz Pleternice. Domaćin je odradio dobru utakmicu, izdominirao i slavio s dva gola Luke Đereka i jednim Marija Dančevića.

S identičnih 3:0 Valpovka je slavila protiv Bedema i to golovima u zadnjih pola sata. Golijada je otvorena u 60. minuti pogotkom Filipa Stanića s 11 metara, a zatim su zabijali Edi Vinogradac i Domagoj Molnar za konačnih 3:0.

Belišće je očekivalo i lakši posao u Novoj Gradišci, no nije sve bilo jednostavno. Na kraju je ipak slavilo i to s tijesnih 1:0, a pogodak za pobjedu postigao je Luka Agatić iz kaznenog udarca u 20. minuti.

Vrijednu pobjedu upisao je Slavonac koji je u Bukovlju slavio s 3:2 protiv Vihora. Dva pogotka za domaćina postigao je Leon Špoljar, a jedan Josip Padrić dok je za goste Marko Žuljević prvo poravnao na 1:1, a zatim Dražen Fehir duboko u sudačkoj nadoknadi samo smanjio na konačnih 3:2.