Lekin Antwerp zasjeo na vrh ljestvice belgijskog prvenstva

Branimir Korać • ponedjeljak, 26.10.2020.

Odigran je dio susreta desetog kola belgijskog prvenstva, a pobjedom u ovom kolu protiv Beerschota, na vrh ljestvice došao je Antwerp kojeg s klupe vodi Ivan Leko...

Deseto kolo belgijskog prvenstva donijelo je kiks Club Bruggea protiv Leuvena, u gostima je izgubio 2:1, a to je iskoristio Ivan Leko s Antwerpom i domaćom pobjedom protiv Beerschota zasjeo na vrh ljestvice.

Bila je to očekivano efikasna utakmica, Beerschot je najefikasnija momčad lige, ali i druga po broju primljenih golova, no Antwerp je na kraju slavio 3:2.

Već u 15. minuti domaćin je vodio 2:0 golovima Refaelova i Jukleroeda da bi Suzuki smanjio prije odmora na 2:1. Japanac je u 73. minuti vratio goste u potpunosti u utakmicu poravnavši na 2:2, ali već u sljedećoj minuti Dieumerci Mbokani zabija za 3:2 i donosi pobjedu Antwerpu.

U sljedećem kolu Antwerp ide u goste Anderlechtu gdje će biti na velikom iskušenju.