Jurić na penale prošao Veneciju, Benevento ispao od Empolija

Matej Kačan • srijeda, 28.10.2020.

Odigran je dio susreta trećeg kola Coppa Italie, a najveće iznenađenje dana priredio je Empoli koji je u gostima svladao prvoligaša Beneventa, dok je Ivan Jurić s Veronom preko Venecije morao nakon penala...

Najveće iznenađenje dana u Coppa Italiji priredio je drugoligaš Empoli koji je u gostima s čak 4:2 svladao svog donedavnog kolegu iz Serie B, momčad Beneventa. Briljirao je 28-godišnji Mancuso koji je s čak tri gola u pola sata igre riješio susret koji je do njegovog ulaska bio na 1:1.

Ivan Jurić i njegova Verona su vodili s 2:0 protiv Venecije do 83. minute, ali su u završnici primili dva gola, u produžetku upali u zaostatak od 3:2 i morali se vaditi preko Vieire. Išlo se zato u izvođenje penala gdje je Venecija ipak pala i promašila tri udarca, dok je Verona svoja tri zabila.

Cijeli susret na golu Verone odradio je Ivor Pandur, a u 2:1 pobjedi Genoe protiv Catanzara je Marko Pjaca odradio drugo poluvrijeme. Cagliari je s minimalnih 1:0 golom Faraga svladao Cremonese, a 70 minuta je na terenu odradio Marko Rog.

U produžetke su morali Torino i Lecce nakon 1:1 u regularnom dijelu, a Verdi je s dva gola u produžetku ipak donio prolaz Torinu. Za Speziju zbog koronavirusa nije igrao Martin Erlić, a njegova je ekipa svladala Cittadellu s 2:0.

Statuse favorita su s 3:1 protiv Pescare i Vicenze opravdali Udinese i Parma, a s 2:1 je dalje prošla i Fiorentina protiv Padove. Na penale je morao proći i Spal protiv Crotonea, a u dvoboju niželigaša je Cosenza s 2:1 izbacila Monopoli.