Žižiću double-double u porazu Maccabija, Asvel na povratku poražen od Žalgirisa

Matej Kačan • četvrtak, 29.10.2020.

Odigrana su još četiri susreta u Euroligi, a nakon perioda izolacije i pauze zbog koronavirusa su se košarci vratili igrači Asvela. Oni su na povratku poraženi od Žalgirisa...

Nakon dva vezana poraza, pobjedničkim se navikama vratio CSKA iz Moskve, i to protiv dosad najugodnijeg iznenađenja lige, momčadi Valencije. Španjolci su pali u drugoj četvrtini koju je CSKA uzeo s osam razlike, a manji povratak u trećoj su Rusi nadoknadili u četvrtoj za 84:75 pobjedu.

Mike James je već po običaju vodio CSKA sa 17 poena i pet asistencija, dok je 15 uz pet skokova dodao Will Clyburn. Kod Valencije je najbolji bio Nikola Kalinić s 15 poena, ali nije imao pravu pomoć suigrača.

Nakon pauze od gotovo 20 dana se košarci vratio Asvel koji je dočekao Žalgiris i u početku je to izgledalo jako dobro. No, pauza, izolacija i manjak treninga kod Francuza su uskoro učinili svoje pa je ponestalo svježine, a to su Litavci iskoristili da domaćinu dopuste samo 24 poena u drugih 20 minuta.

Tako je 10 razlike na koncu prve i devet na poluvremenu nestalo i postalo je devet poena prednosti za Žalgiris na kraju. Tako je momčad iz Litve na vrhu ljetvice s 4-1 omjerom. Marius Grigonis je s 25 poena bio najbolji igrač Žalgirisa, dok je Asvel imao tek trojicu raspoloženih, a najbolji je bio Charles Kahudi s 18 poena.

Susret velikana sa slabijim ulaskom u sezonu pripao je Fenerbahčeu koji je u Izraelu svladao Maccabi iz Tel Aviva. Turci su uspjeli prekinuti niz od tri poraza i upisati treće slavlje, dok je Maccabi na četiri poraza iz pet utakmica. Bila je to napadački siromašna utakmica koja je osim prve dionice pripala Fenerbahčeu koji je slavio sa 75:65.

Bobby Dixon je sa 17 poena vodio Fener, dok je 13 dodao Nando De Colo. Scottie Wilbekin je ubacio 23 poena kod Izraelaca, dok je s 11 poena (5/8 iz igre) i 10 skokova bio dobar i Ante Žižić. Dragan Bender je za 23 minute ubacio tri poena uz pet skokova.

U posljednjem susretu večeri je Andrea Trinchieri protiv Reala isključen za samo tri minute, a njegova se momčad držala poprilično dobro do polovice treće četvrtine. No, kraljevski je klub u posljednjih 15 minuta napravio veliku seriju i došao do 100:82 slavlja.

Jaycee Carroll je s 19 poena vodio Real, dok je Trey Thompkins dodao 16 uz sedam skokova. Wade Baldwin IV je ubacio 18 kod Bayerna, dok je Jalen Reynolds postigao 15 poena.