Benfica visoko slavila protiv Standarda, nova asistencija Barišića u pobjedi Rangersa

Branimir Korać • četvrtak, 29.10.2020.

U skupini D Europske lige domaćini su zadržali stopostotan učinak. Benfica je visoko slavila protiv Standarda, a Rangersi su odnijeli pobjedu protiv Lecha uz asistenciju Borne Barišića...

Skupina D

Benfica - Standard Liege 3:0

Benfica je stopostotna i dalje na vrhu ljestvuice skupine D. Nakon što je u gostima bila bolja od Lecha, sada je potpuno nadigrala Standard Liege i slavila s 3:0.

Belgijci su izdržali jedno poluvrijeme, ali u nastavku susreta nisu imali nikakve šanse, Benfica je postigla tri pogotka i visoko slavila.

U 49. minuti povela je golom Pizzija iz kaznenog udarca, a novi penal dosuđen je sredinom poluvremena te ga je realizirao Gian-Luca Waldschmidt. Točku na i stavio je u 76. minuti Pizzi koji je lijepo pogodio s 14-15 metara.

Duje Čop kod gostiju ostao je na klupi svih 90 minuta.

Rangers - Lech 1:0

Novu pobjedu upisao je i Rangers koji je na svom travnjaku ugostio momčad Lecha i slavio s 1:0. Važnu ulogu u toj pobjedi igrao je Borna Barišić koji je ubilježio novu asistenciju.

U 68. minuti Barišić je primio loptu na lijevoj strani i krasno ubacio na peterac gdje je natrčao Alfredo Morelos i zabio za pobjedu.

Barišić je odigrao cijelu utakmicu, a na drugoj strani Malenica i Muhar nisu ulazili u igru.