Martinović dobar u remiju Hannover Burgdorfa kod Ludwigshafena, Stuttgart na vrhu

Branimir Korać • petak, 30.10.2020.

Odigrana su tri susreta šestog kola rukometne Bundeslige, a jedinu pobjedu ostvario je Stuttgart koji će barem privremeno biti na vrhu poretka...

Vrlo zanimljiv dvoboj bio je na rasporedu u Göppingenu gdje je domaćin izvukao remi protiv Lemga. Tijekom drugog poluvremena gosti su vodili i šest razlike, ali domaćin se uspio vratiti. Imao je Lemgo vodstvo i u zadnjoj minuti, no golom Marcela Schillera iz sedmerca 15 sekundi prije kraja Göppingen je uzeo bod.

Po osam golova kod domaćina postigli su Sebastian Heymann i Marcel Schiller dok je Krešimir Kozina dodao tri gola. Kod poraženih Bjarki Mar Elisson zabio je sedam golova, Tim Suton šest, a Jonathan Carlsbogard pet.

Stuttgart je trenutno vodeća momčad prvenstva, a na vrh se uspeo nakon pobjede protiv Leipziga 30:24. Domaćin je rutinski slavio, od gostiju se očekivalo definitivno više.

Sedam golova za domaćina postigao je Viggo Kristjansson, šest Sascha Pfattheicher, a pet Žarko Peševski. Na drugoj strani Philipp Weber bio je strijelac deset puta, a Marko Mamić dvaput.

Remi je viđen u dvoboju Ludwigshafena i Hannover Burgdorfa. Bod domaćinu u zadnjim sekundama donio je Hendrik Wagner kada se već činilo da će gosti slaviti golom Ivana Martinovića 45 sekundi prije kraja.

U domaćem sastavu Dominik Mappes postigao je sedam golova, a kod gostiju Johan Hansen zabio je pet golova, Ivan Martinović četiri, a Ilija Brozović tri.

14Hannover-Burgdorf 23623:641-1818
15Minden 23590:629-3916
16HBW Balingen-Weilstetten 20526:572-4611
17HSG Nordhorn-Lingen 23582:684-10210
18TUSEM Essen 21553:616-639
19Ludwigshafen 21481:552-719
20HSC 2000 Coburg 24599:723-1249