John Millman pobjedom protiv Mannarina došao do prve titule na ATP Touru

Mihaela Bradovski • nedjelja, 01.11.2020.

31-godišnji Australac John Millman pobjednik je ATP turnira u kazahstanskom Nur Sultanu. Millman je u finalu svladao Adriana Mannarina...

Četvrti nositelj turnira u Nur Sultanu, John Millman, odnio je titulu slaveći u finalu protiv trećepostavljenog Francuza Adriana Mannarina u dva seta.

Millmanu je ovo prva titula u karijeri na ATP Touru te treće finale. Prvo je igrao u travnju 2018. godine u Budimpešti gdje ga je na zemlji svladao Marco Cecchinato sa 7:5, 6:4. Prošle godine u listopadu u finalu u Tokiju svladao ga je Novak Đoković sa 6:3, 6:2, a u Nur Sultanu napokon je došao na svoje.

U finalu ovog turnira u Kazahstanu, svladao je Mannarina sa 7:5, 6:1.

Prvi set bio je potpuno izjednačen do same završnice kada Mannarinu popušta koncentracija, u dva gema zaredom ne koristi ukupno pet break lopti, a onda mu Millman pokazuje kako se to radi te koristi svoju jedinu break loptu u setu koja je ujedno bila i set lopta.

U drugom setu Millman je nakon 1:1 nanizao pet gemova i rutinski završio meč te proslavio prvu titulu.