HT Prva liga, 10. kolo, 01.11.2020, 17:05 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Duje Strukan, Mario Pepur, Alen Jakšić
Luka Ivanušec 8'
Dinamo

Dinamo bez pobjede u Kranjčevićevoj, borbeni Lokosi uzeli bod

Branimir Korać • nedjelja, 01.11.2020.

Dinamo nije uspio upisati novu pobjedu. Gostovao je u Kranjčevićevoj kod Lokomotive, imao vodstvo od rane faze susreta, ali domaćin se uspio vratiti i kasnije izdržati nalete lidera...

Dinamo nije uspio doći do pobjede u gostima kod Lokomotive, Modri su s gradskim rivalom Lokomotivom remizirali 1:1. Susret je bio više borben nego kvalitetan, Dinamo je igrao do pogotka i nakon primljenog gola, u razdoblju do gola Lokomotive, Modri su bili dosta skromni.

U osmoj minuti Dinamo je poveo. Burton je na sredini došao do lopte i lijepo pronašao Majera, uslijedila je dobra lopta prema Kastratiju koji vara Aliyua, u sredini pronalazi Ivanušeca za laganu realizaciju.

Do kraja prvog dijela Dinamo je imao tek jednu kvalitetniju priliku i to preko Majera iz slobodnog udarca s nekih 23-24 metra, ali lopta je otišla u korner.

S druge strane Lokomotiva je bila opasnija i stvorila je nekoliko zanimljivijih situacija. Blizu pogotku bila je u 37. minuti kada je Kolinger dobio loptu na 7-8 metara primio je na prsa i opalio iz voleja u gredu.

Ipak, u 42. minuti Lokosi poravnavaju. Kallaku je s loptom bio na 20 metara, osjetio je utrčavanje Aliyua te mu gurnuo loptu u 16 metara, Aliyu ostaje sam pred Livakovićem i lako zabija.

U drugom dijelu činilo se da je Dinamo vratio prednost u 49. minuti kada je Kastrati ubacuio s desne strane, lopta došla do Majera koji je šalje u mrežu. VAR je ipak poništio gol jer je Gavranović dirao loptu, ali on je bio u malom zaleđu.

Modri su preuzeli inicijativu, pokušavao je Bartol Franjić, pokušavali su i Kastrati, Majer, Oršić, ali rezultat se nije mijenjao. Ostalo je 1:1.