HT Prva liga, 11. kolo, 07.11.2020, 15:00 h, Gradski stadion Varaždin
Suci: Marin Vidulin, Robi Kezele, Luka Pajić
Leon Benko 70'
1:3(0:2) Šibenik
Deni Jurić 8', 26', 57'
Šibenik

Hat-trick Jurića u pobjedi Šibenika u Varaždinu, Toplakova momčad zakucana za dno

Branimir Korać • subota, 07.11.2020.

U prvom susretu 11. kola HT Prve lige Varaždin je na svom stadionu ugostio Šibenik, a gosti su skupo naplatili pogreške domaćina i upisali su pobjedu 3:1...

Emir Sahiti
58'
13
Nikola Rak
71'
5
Martin Pajić
71'
15
Isnik Alimi
88'
29
Ivan Laća
88'
Krunoslav Rendulić

Šibenik je stigao do tri velika boda u gostima kod Varaždina kojeg je svladao s 3:1. Uzvratili su tako Šibenčani Varaždincima za poraz u prvom susretu ove sezone, tada je Leon Benko bio koban za domaćina, a ovdje je za domaćina koban bio Deni Jurić.

Već u osmoj minuti Šibenik je stigao do vodstva. Mesa je odlično proigrao u 16 metara Jurića koji odmah iz okreta zabija za vodstvo.

Veliku priliku za poravnanje propustio je Vinko Petković koji je došao sam pred Labrovića nakon lijepe asistencije Obregona, ali vratar Šibenčana odlično se postavio i zatvorio kut.

Što ne uspijeva Varaždin, napravio je Šibenik. Đurasek je pogriješio i izgubio loptu na svojih 16 metara, loptu je uzeo Ćurić, odmah proigrao Jerića koji je sam na desetak metara i rutinski pogađa u kut.

Nedugo zatim Vidulin pokazuje na kazneni udarac za goste zbog navodnog igranja rukom Milića što je samo po sebi bilo upitno, ali na kraju je VAR pokazao da nema penala i to zbog ranijeg zaleđa.

Čudesan promašaj imao je tragičar Đurasek u 45. minuti. Labrović je izboksao visoko loptu u svoj peterac, Đurasek glavom puca u prazan gol s metra udaljenosti, ona pogađa gredu, odbija se u Đuraseka i od njega pokraj vratnice.

U drugom poluvremenu Varaždin je prvi zaprijetio preko Petkovića koji je dobro ciljao glavom, ali greda je spasila Labrovića da bi dvije minute kasnije Jurić na drugoj strani povisio na 3:0 udarcem s nekih 18 metara koji je iznenadio Horkaša.

Varaždinci su smanjili zaostatak u 70. minuti kada je Drožđek nabacio s lijeve strane, a Benko iz dosta nezgodne pozicije glavom je poslao loptu u sam kut.

Do kraja susreta Varaždin je svom silom pokušavao smanjiti zaostatak i vratiti se u utakmicu, ali nije uspio i gosti odnose pobjedu.