Hrvatska se vratila iz neugodnog zaostatka i izborila remi uoči uzvrata u Češkoj

Branimir Korać • subota, 07.11.2020.

Hrvatska reprezentacija u futsalu nije uspjela u Zadru upisati pobjedu u utakmici zadnje runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. S Češkom je remizirala 2:2 i morat će u gostima tražiti prolaz...

Dvoboje s Češkom u hrvatskom taboru proglasili su možda i najvažnijima dosad, a svakako najvažnijim dvobojima ove generacije. Osjetilo se to i na igračima kojima je trebalo neko vrijeme da pronađu svoju igru pa su čak bili i u zaostatku od dva pogotka.

Češka nije ničim iznenadila, bila je onakva kakva se i očekivala, što se tiče pristupa i igre, doduše bilo je tek nekih neočekivanih promjena u sastavu, ali to nije utjecalo na taktiku koju su Česi nametnuli.

U prvih 15-ak minuta Hrvatska nije bila u svom najboljem izdanju. Česi su to iskoristili i poveli su 2:0 golovima Zarube nakon kornera te Rešetara. I Mato Stanković je osjetio da stvari baš i ne funkcioniraju kako bi trebale pa je zvao minutu odmora nakon koje je Hrvatska ipak zaigrala bolje.

U završnici prvog dijela, 34 sekunde prije kraja, Tihomir Novak s deset metara zakon prekršaja nad Marinovićem smanjio je na 2:1.

U drugom poluvremenu Hrvatska je bila dosta bolja i zasluženo se vratila. Imala je veliku priliku za povratak već nakon minutu i pol igre kada je dosuđen kazneni udarac, ali sjajni češki vratar Nemec brani pokušaj Novaka.

Nizali su se hrvatski pokušaji, ali Nemec je branio sjajno, no u 27. minuti i on je pokleknuo, a strijelac je bio Maro Đuraš.

Do kraja susreta imali su i jedni i drugi prilika za pobjedu, no ostalo je 2:2. Hrvatska je unatoč problemima na startu bila bolji protivnik i prema viđenom apsolutno ima dobre šanse iz Češke se vratiti kao sudionik Svjetskog prvenstva.

Uzvrat je na rasporedu 10. studenog u Brnu od 18:10 sati.