Golijada u Lensu, Angers potopio Nimes

Jan Šneler • nedjelja, 08.11.2020.

Čak 23 pogotka vidjeli smo u današnjih pet susreta 10. kola francuske Ligue 1, a prava golijada bila je u Lensu. Lille je novim kiksom izgubio korak za PSG-om...

Fantastične utakmice mogli smo pratiti u nedjeljnim susretima 10. kola francuske Ligue 1. Čak 23 pogotka, od čega osam u susretu Lensa i Reimsa koji je završio neriješenim ishodom.

Početak susreta u Lensu nije djelovao kao da će završiti pravom golijadom. Tek jedan pogodak u prvom poluvremenu bilo je djelo Simona Bokotea Banze. U nastavku uraganski početak gostiju koji s pogocima Mathieuja Cafara i Doulayea Die dolazi do preokreta i vodstva 1:2.

Vidjeli smo do 77. minute pogođene okvire gola, upropaštene prilike, ali onda je krenuo pravi kaos u vidu čak pet pogodaka. Tada je nesretnim autogolom Thomas Foket vratio domaće u igru, a samo dvije minute kasnije novim autogolom Facundo Medina vraća uslugu.

U 81. minuti Bia je drugim golom nakon prekrasnog prodora donio gostima vodstvo od 2:4, ali domaći ne odustaju, odnosno Florian Sotoca. Napadač Lensa u 90. i 94. minuti oba puta glavom zabija za 4:4. U sedmoj minuti nadoknade VAR je provjeravao jednu spornu situaciju, ali Lens nije dobio kazneni udarac za potpuni preokret.

Golijada je bila i u Nimesu, ali ne toliko dramatična. Angers je s 1:5 potopio Nimes. U prvom dijelu Mathias Pereira i Stephane Bahoken najavili su rapsodiju gostiju.

U nastavku vrlo brzo Bahoken rješava pitanje pobjednika pogotkom za 0:3. Susret se primirio, ali gosti su još uvijek napadali. U 82. minuti Lois Diony precizan je s bijele točke za 0:4.

Konačno, u sudačkoj nadoknadi Moussa Kone donio je domaćem sastavu počasni pogodak, dok je konačnih 1:5 postavio u trećoj minuti nadoknade Jimmy Cabot.

Brest je došao do vrijedne pobjede protiv Lillea. Sjajno su domaći odradili prvo poluvrijeme. Ronael Pierre-Gabriel donio je vodstvo domaćem sastavu u 15. minuti, a prednost je povećao Romain Perraud par minuta kasnije.

U 42. minuti Irvin Cardona donosi novu prednost domaćima, a tek u sudačkoj nadoknadi Burak Yilmaz iz kaznenog udarca uspijeva smanjiti zaostatak. U nastavku Yilmaz novim golom u 57. minuti potpuno vraća Lille u igru, ali rezultat se više nije mijenjao.

Domagoj Bradarić počeo je susret za goste, ali je iz igre izašao na poluvremenu.

Dodajmo za kraj kako je Nantes slavio kod Lorienta rezultatom 0:2, dok su Metz i Dijon odigrali neriješenih 1:1.