Tri drame u ABA 2 ligi, domaćin debitirao pobjedom

Matej Kačan • utorak, 10.11.2020.

Drugi dan ABA 2 turnira u Zlatiboru donio je još tri susreta, a sva tri su bila vrlo dramatična s tijesnim završnicama. Sparsi, Podgorica i domaćin Zlatibor ostvarili su tijesne pobjede...

Košarkaši Zlatibor Čajetine dugo će pamtiti svoj debi u ABA 2 ligi. Zlatibor je domaćin prvog ABA 2 balona i turnira, a krenuli su velikom pobjedom protiv Sutjeske. Bilo je dramatično nakon što se kroz 30 minuta činilo da će Sutjeska lako slaviti.

Napravila je Sutjeska devet poena viška nakon prve četvrtine koji rastu na plus 14 na ulasku u četvrtu, ali Zlatibor u zadnjih 10 minuta radi fantastičnih 32:15 za pobjedu. Zlatibor je došao do izjednačenja već tri i pol minute do kraja kad je Čabrilo pogodio tricu.

Ušlo se u završnicu sa slobodnim bacanjima i maksimalnu razliku je Zlatibor dosegao bacanjima Protića za 82:75, a Nikšićani su stigli tek tricom ublažiti poraz. Baš je Protić vodio pobjednike s 19 poena, dok je Đorđe Milošević zabio 23.

MZT je prošle sezone bio u vrhu i skoro je upao u prvu ABA ligu u slučaju odustajanja Primorske, ali u novu sezonu nije krenuo dobro. Podgorica je ostvarila svoju prvu ABA 2 pobjedu u svom prvom susretu, a junak u 74:72 pobjedi je bio Novak Musić koji je zabijao ključne poene i dijelio ključne asistencije u završnici.

Musić je zabio 23, a pratio ga je Robinson sa 16 poena. Kod MZT-a je Andrija Bojić ubacio 23, dok je Toddrick Gotcher dodao 21.

Borac iz Banja Luke nije uspio doći do pobjede u svom premijernom nastupu. U BiH dvoboju su bolji bili Sparsi iz Sarajeva u još jednom uzbudljivom dvoboju u kojem je Tavarius Shine tricom za Borac postavio 88:88 pola minute prije kraja, ali je Amar Gegić polaganjem donio pobjedu Sparsima.

Gegić i Kenan Kamenjaš su s 20 poena vodili Sparse, dok je Shine s 26 bio najbolji kod Borca, a s 20 poena ga je pratio još jedan Amerikanac, Davis.