Fantastični Loyd vodio Zvezdu do treće pobjede u Euroligi

Matej Kačan • srijeda, 11.11.2020.

Košarkaši Crvene zvezde se i dalje drže na dobrom omjeru u Euroligi. U zaostalom susretu četvrtog kola Eurolige je Zvezda svladala Asvel u gostima te se popela na 3-4 omjer i deseto mjesto ljestvice...

Crvena zvezda je uspjela prekinuti niz od dva poraza u Euroligi te i dalje djeluje jako dobro u elitnom europskom natjecanju. U zaostalom susretu četvrtog kola Zvezda je svladala Asvel u gostima s visokih +21.

Francuzi su krenuli bolje i nakon prve četvrtine su imali plus četiri, ali je sve ostalo pripralo gostima. Nakon sjajnih 27:17 je plus šest na poluvremenu, dok je nakon treće to skočilo na +14 i posljednja je dionica poslužila za konačno uništaanje protivnika.

Ključan čovjek preokreta bio je Jordan Loyd koji je cijele sezone fantastičan, a mrežicu Francuza je "zapalio" s 29 poena i sjajan šut iz igre od 10/14, a u stopu ga je pratio Corey Walden s 20 poena i pet skokova.

Kod Asvela je Allerik Freeman ubacio 14, po 11 su dodali David Lighty i Guerschon Yabusele.