Pavić i Soares pobjedom otvorili nastup na ATP Finalsu

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 16.11.2020.

Mate Pavić i Bruno Soares pobjedom su otvorili nastup na ATP Finalsu. Pavić i Soares odradili su dobar posao, izgubili su prvi set, ali oporavili su se i upisali pobjedu...

Mate Pavić i Bruno Soares potvrdili su status prvih nositelja i pobjedom su otvorili nastup na završnom turniru. Prvi protivnici bili su Jürgen Melzer i Edouard Roger-Vasselin, a Pavić i Soares slavili su u produženom tie-breaku.

Nije išlo lako, Melzer i Roger-Vasselin su dobili prvi set nakon velike borbe, a najveću priliku za break imali su Pavić i Soares kod 2:2 kada su propustili tri break lopte.

Set su izgubili u tie-breaku s 8:6, ali vrlo brzo su se oporavili i pokazali pravo lice.

U drugom setu su apsolutno dominirali, bili su bolji protivnik i odmah su odjurili na 5:0. Bilo je jasno da će produženi tie-break odlučiti pobjednika, a u njemu se nastavilo u sličnom ritmu.

Austrijanac i Francuz držali su se do 3:2, a nakon toga gube osam od narednih devet poena i odlaze u poraz.

U drugom kolu Pavić i Soares igrat će protiv Marcela Granollersa i Horatija Zeballosa koji su također krenuli pobjedom.

ATP Finals:
Mate Pavić/Bruno Soares (Hrvatska/Brazil) - Jürgen Melzer/Edouard Roger-Vasselin (Austrija/Francuska) 6:7(6), 6:1, 10:4