Mektić: 'Drugi set nije realan, ali nećemo se buniti'

Mihaela Bradovski • srijeda, 18.11.2020.

Nikola Mektić i Wesley Koolhof prvi su polufinalisti ATP Finalsa u konkurenciji parova. Oni su otvorili nastup s dvije pobjede, a posebno impresivno završili su meč drugog kola...

Nakon problema i tijesnog meča u prvom kolu, Wesley Koolhof i Nikola Mektić meč drugog kola dobili su u dva seta. Protivnici su bili Rajeev Ram i Joe Salisbury koji su svladani u dva seta.

Prvi set uzeli su u tie-breaku sa 7:5 da bi drugi osvojili s čak 6:0 potpuno nadigravši Rama i Salisburyja.

"Nitko nije očekivao 6:0 u drugom setu. U prvom smo igrali stvarno dobro i samo smo htjeli zadržati tu razinu. Drugi smo set otvorili dobro i nekako se takav rezultat dogodio. Prvi set bio je tijesan, a drugi nije realan, ali nećemo se buniti", rekao je Mektić nakon meča.

Pred Mektićem i Koolhofom je još jedan meč u skupini i to protiv Lukasza Kubota i Marcela Mela koji su izgubili sve šanse za prolaz.