Jurić poražen od novog lidera, Inter se 'vratio iz mrtvih' protiv Torina

Matej Kačan • nedjelja, 22.11.2020.

U ranijim terminima u nedjelju je odigrano pet susreta osmog kola Serie A, a na nekoliko terena su sudjelovali i hrvatski predstavnici. Ivan Jurić je poražen kod kuće, dok je Inter za dlaku izbjegao istu sudbinu te je čak i slavio...

Definitivno najuzbudljiviji susret nedjelje u Serie A bio je onaj u Milanu gdje je Inter dočekao Torino. Preko sat vremena je ekipa Antonija Contea izgledala mrtvo i izgubljeno, ali je uspjela okrenuti i slaviti s 4:2.

Prvi šok za Inter je priredio Simeone Zaza koji je nakon lijepo odigrane akcije efektnim udarcem lijevom nogom s 15 metara pogodio suprotni kut u nadoknadi prvog dijela, a rupa je postala još dublja kad je u 58. Ashley Young visoko podignutom nogom startao na protivnika u svom kaznenom prostoru.

Nakon VAR-a je pokazao na bijelu točku s koje je precizan Ansaldi. Ostalo je još pola sata i mnogi bi Torinu upisali pobjedu, a Conteu raspad ekipe, ali tad se Inter budi. Preokret je inicirao Alexis Sanchez koji je prvo u 64. bio najbrži na odbijancu nakon grede Lukakua za 2:1.

Nakon toga je Čileanac dobro driblao i s desne strane poslao povratnu za Lukakua koji s druge stative lako pogađa iz blizine za 2:2 u 67., samo pet minuta nakon što je Torino zabio za 2:0. Do pobjede je Inter stigao iz kaznenog udarca u 84. opet je bilo visoko podignute noge, ovaj put u startu na Hakimija, a s bijele točke zabija Lukaku.

Stigao je do kraja Inter još i povećati prednost preko Lautara Martineza u 90., a asistenciju je upisao današnji igrač utakmice, Lukaku. Marcelo Brozović je kod Intera bio van stroja zbog koronavirusa, dok je Ivan Perišić ušao u 74. umjesto Younga.

Verona Ivana Jurića je igrala dobar, čvrst susret protiv Sassuola, ali su zeleni s pravom najveće iznenađenje prvenstva te su s dva gola slomili Veronu i sjeli na prvo mjesto tablice. Nikola Kalinić je počeo susret, ali je u 38. poremetio Jurićevu koncepciju kad je morao iz igre, a Sassuolo je u vodstvo doveo sjajni Jeremy Boga fantastičnim udarcem u gornji desni kut Veroninog gola s 15 metara.

Bilo je to u 42. minuti pa Sassuolo ima vodstvo na poluvremenu, a Verona je krenula mnogo hrabrije. No, okvir gola i lopta nisu bili prijatelji Verone u nedjelju. Domaći su nogometaši čak četiri puta pogađali vratnicu ili gredu, a Domenico Berardi je svete promašaje kaznio u 76. minuti drugim golom.

Sassuolo je tako prvi i s bodom viška čeka ishod susreta Napolija i Milana, dok bod manje ima Roma. Rimljani su fantastičnim prvim poluvremenom slomili Parmu, a opet je sjajan bio Henrih Mhitarjan. Armenac je u 32. i 40. zabijao za 2:0 i konačnih 3:0, dok je golijadu otvorio Mayoral u 28.

U sredini tablice su igrali Sampdoria i Bologna, a Mihajlovićeva je momčad pobjedom došla do devetog boda golom Orsolinija i autogolom Reginija. U prvom susretu dana je Improta pogotkom u 52. minuti donio Beneventu novu pobjedu i prekid crnog niza te skok na 15. mjesto, dok Cesare Prandelli nije imao dobar povratnički debi kod Viola te je pao na 16. poziciju.