Prva HNL juniora: Istra 1961, Lokomotiva, Orijent 1919 i Osijek upisali pobjede, tri susreta odgođena

Sportnet • utorak, 24.11.2020.

Odigrana su četiri dvoboja 13. kola Prve HNL juniora, posljednjeg u prvom krugu natjecanja. Vrijedi izdvojiti pobjede Lokomotive i Osijeka protiv Slaven Belupa odnosno Rudeša.

Lokomotiva je na umjetnoj travi Gradskog stadiona Ivan Kušek Apaš u Koprivnici pobijedila Slaven Belupo 1:0. Pogodak za pobjedu i tri boda gostiju postigao je Luka Stojković u 67. minuti. Lokosi su ostvarili svoj cilj - ostanak na trećem mjestu u poretku. Koprivničani su doživjeli drugi poraz u nizu.

Osijek je na stadionu ŠC Rudeš pobijedio Rudeš 2:0. Oba pogotka postignuta su u prvom poluvremenu, a dvostruki strijelac bio je Tin Janušić u 17. i 37. minuti. Bijelo-plavi zabilježili su treću pobjedu zaredom. Rudešani su prekinuli niz od četiri uzastopne utakmice bez poraza.

13. kolo zaključit će se utakmicama Hajduk – Rijeka, Hrvatski dragovoljac – Dugopolje i Varaždin – Dinamo. Termini utakmica bit će poznati naknadno.

Drugi krug natjecanja počinje utakmicama 14. kola.

Rezultati 13. kola Prve HNL juniora: Istra 1961 – Inter Zaprešić 3:1 (Kristaj 2, Bibić 45+3 – 11m, Cukon 90+3/Benčić 45 – 11m), Slaven Belupo – Lokomotiva 0:1 (Stojković 67), Rudeš – Osijek 0:2 (Janušić 17, 37), Orijent 1919 – Sesvete 6:2 (Pozderac 4, Ajanović 10, 68, Bosančić 14 – 11m, Tešić 50, Savić 70/Matić 49, Stanić 86).