Gorica 'zamrznula' Hermes na minus 46

Matej Kačan • utorak, 24.11.2020.

U zaostalom susretu 10. kola HT Premijer lige, košarkaši Gorice deklasirali su posljednju momčad lige. U Velikoj Gorici je pala Hermes Analitica s uvjerljivih 46 poena razlike...

Košarkaši Gorice uspješno su se oporavili od iznenađujućeg poraza od Furnira. Gorica je maksimalno ozbiljno shvatila obvezu protiv ekipe sa samog dna pa je Hermes ostavila na uvjerljivih 46 poena zaostatka u zaostalom susretu 10. kola HT Premijer lige.

Iako su se Analitičari još nekako i držali u prvoj dionici koja je pripala Gorici s tek tri poena viška, domaća je momčad u drugih 10 minuta odjurila tako što je u tom periodu ostvarila 33:16 i na poluvremenu već ima 20 poena viška.

Drugo poluvrijeme odrađeno je jednako ozbiljno i na maksimalnoj razini pa su igrači Josipa Sesara zatrpali koš protivnika s čak 59 poena u drugih 20 minuta. Tako je na kraju na semaforu svijetlilo 113:67.

Gorica je tako na samo dva poraza, ali ima i najmanje utakmica u ligi od svih - tek devet od mogućih 11. Do sedme pobjede svoju je momčad vodio Lovro Mazalin s 21 poenom i čak 17 skokova, dok je 17 poena uz šest skokova i četiri dodavanja dodao Karlo Uljarević. Kod Hermesa je 14 ubacio Dario Gazić.