Vodeni sportovi

Bez iznenađenja u trećem kolu Kupa, Jug najuvjerljiviji

Branimir Korać • subota, 28.11.2020.

Odigrani su susreti trećeg kola Kupa Hrvatske za vaterpoliste na oba kvalifikacijska turnira. Favoriti su ponovno bili vrlo uvjerljivi...

Vaterpolisti splistskog Jadrana bili su uvjerljivi u susretu trećeg kola protiv gradskog rivala Mornara. Slavili su s 13:5 i nastavili stopostotan niz. Posebne neizvjesnosti nije bilo iako se Mornar još koliko-toliko držao u prvom poluvremenu, ali u nastavku je sve bilo u znaku Jadrana.

Predvodio ga je Marin Delić s tri postignuta gola, a kod Mornara petorica igrača postigli su po jedan pogiodak.

POŠK i Medveščak borili su se za izbjegavanje posljednjeg mjesta, a Medvjedi su bili uspješniji s 13:9 te će POŠK vjerojatno završiti na posljednjem mjestu. Početkom drugog poluvremena Medvjedi su se odvojili i uzeli visoku pobjedu.

U pobjedničkom sastavu po tri gola postigli su Jerko Anzulović i Borna Sirovec, a kod POŠK-a po dva gola zabili su Toni Barbarić, Ante Buzov i Marin Borovčić Kurir.

U skupini B također bez nekih iznenađenja. Primorje je slavilo protiv KPK-a koji je odlično krenuo, uzeo prvu četvrtinu s 2:1, ali naredne dvije izgubio s ukupnih 14:1.

Po tri gola za Riječane zabili su Ivan Vrbnjak, Sven Augusti i Bojan Car. Kod KPK-atri gola zabio je Marin Ban. Galeb je stvorio više od očekivanih problema Solarisu. Na kraju su Šibenčani slavili s 10:6, ali još na poluvremenu su bili u zaostatku.

Trostruki strijelac kod Solarisa bio je Jerko Penava, a dva gola za Galeb postigao je Boris Popović.

Zadrani su teško stradali protiv Juga koji je odradio lakši trening i visoko slavio s 22:3. Može se reći očekivano jer je razlika u kvaliteti ogromna.

Pet golova kod Juga postigao je Marin Tomasović, a četiri gola dodao je Paulo Obradović.