KAŽL nanio Zadrankama novi poraz, Trešnjevka izdržala nalet FSV-a

Matej Kačan • srijeda, 09.12.2020.

Srijeda je donijela dva nova susreta Premijer ženske košarkaške lige, po jedan na Sjeveru i Jugu, a do novih pobjeda su došle košarkašice Trešnjevke i KAŽL-a, dok Zadar i dalje nema nijednu pobjedu...

Nova utakmica, novi težak poraz za košarkašice Zadra. Zadranke u sedam susreta imaju sedam poraza i koš razliku od minus 225 i uglavnom svima služi za popravljanje skora i razlike. Tako je bilo i na gostovanju kod KAŽL-a.

Splićanke su na svoji Gripama vrlo lako došle do svoje ukupno treće pobjede u ligi te drže treće mjesto na Jugu, s pobjedom iza Pule te daleko ispod uvjerljivo prve Raguse. KAŽL je razliku dizao postepeno, pa je na koncu prve plus osam, na poluvremenu 14, a do kraja sve raste na 81:47.

Andrea Marić je vodila pobjednice s 18 poena i sedam skokova, 14 je dodala Lana Bešlić. 22 je kod Zadranki zabila Katia Nekić, ali nije imala pravu pomoć.

Na Sjeveru ništa novo. Trešnjevka se brzo oporavila od poraza protiv Murse te je kod kuće svladala FSV te drži vrh sa 6-1. Trešnjevka je nakon prve dionice imala 24:8, ali je zakomplicirala situaciju u trećoj dionici kad je FSV napravio 17:9 i približio se.

No, posljednjih 10 minuta je prevagnulo na stranu domaćih igračica koje su na razliku dodale još pet poena za konačnih 66:53. Anja Majstorović je vodila Trešnjevku s 23 poena, 16 poena je dodala Helena Galunić. Kod FSV-a je 18 zabila Brazilka Maira Horford.